Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul a számító gépem,...

Nem indul a számító gépem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az otthoni számítógépem abszolút nem indul. Hiába nyomom meg a power gombot nem indul el. Szerintem belül lehet valami gond a kábelezéssel. Ha lehetne okos tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit csináljak.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 18. 20:33
 1/7 anonim válasza:
Nézd meg, hogy a fekete tápkábel megfelelően be van-e nyomva a tápegységbe. ha igen és nem indul akkor vedd le a gép oldalsó burkolatát és ellenőrizd, hogy az alaplapba is megfelelően csatlakozik-e a tápegység drótkötege. Ha ezután se indul 2 választásod van. Vagy kérsz kölcsön egy tápot tesztelésre, vagy a bekapcsoló gombnál kutakodsz, lehet hogy eltörött valami benne.
2011. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.

A tápegységgel semmi gond nincs.

(se kívül se belül)

2011. dec. 18. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért azt nem ártana meg említeni, hogy mióta van fenn ez a jelenség.

Ha egyszerűen használva volt a gép, és egyik napról a másikra nem kapcsolt be akkor a tápegység hibás nagy valószínűséggel, kérj kölcsön egyet, ha továbbra sem jó akkor alaplap csere.

2011. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha meg babrálva volt akkor, mond el a körülményeket, hogy hol és mi meg miért. Ne harapófogóval kelljen már kihúzni az információkat..
2011. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen hiba volt: Az alaplapon van egy lítiumos gombelem. Ezt kellett kicserélni, (kb.200 Ft.) és már indult is a gép!
2011. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Néhány nappal ezelőtt sem működött. Annyit tettem akkor, hogy a kábelezést (ami a power gomb hatására működésbe lépne a gép) átállítottam a szerintem megfelelő sorrendbe

1,2-5v, 1,2 D+, 1,2D-, 1,2 földelés és így működött is szépen, csak most nem akar működni.

2011. dec. 18. 20:51
 7/7 anonim válasza:
Akkor ott lesz a gubanc, valami kimozdult
2011. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!