Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fujitsu siemens d2461-a2...

Fujitsu siemens d2461-a2 alaplapba ddr1- vagy dd2-3 való bele?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 14:40
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

mert nekem nvidia geforce 6150Le integrált vidikarim van.

és akkor ez ha a memóriából elvesz 512mb-ot akkor olyan mintha ha rendes 512mb-os kártyám lenne?

2011. dec. 13. 14:44
 2/25 MaXXeGee ***** válasza:

Itt mint ha némi fogalom zavar lenne. Az RAM DDR2, ami bele való. Ez a rendszer memória. Ha alaplapra integrált videóvezérlőd van, akkor a rendszermemória bővítésével bővülhet a videóvezérlőnek kiosztható memória mérete is a BIOS-ban meghatározott mértékig.

De viszont ha plusz vga vezérlőt teszel bele (PCIe foglalaton) akkor nem törvényszerű hogy csakis ddr2 memóriával ellátott videóvezérlő az amit képes kezelni.

Méretileg lehet ugyanakkora az alaplapi vga vezérlő, mint egy PCIe kártya, de ne felejtsük el, egy videóvezérlő teljesítménye nem csak a memória mérettől ill. annak sebességétől függ.

2011. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

akkor nekem ugye integrált vidikarim van.

és akkor lehet ezen kívül még bele tenni kártyát?

2011. dec. 13. 15:00
 4/25 MaXXeGee ***** válasza:

Igen, tudsz bele PCIe (pisziájexszpressz) Videókártyát tenni. És ahogy elnézem az alaplap leírását 4GB-ig bővíthető a rendszermemória is.

A PCIe videókártyákat pl itt találod:

[link]

2011. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
oké de akkor ebbe pci-e ddr hányas kártya való?
2011. dec. 13. 15:15
 6/25 A kérdező kommentje:
akkor tulajdonképpen van egy alaplapi videókártya benne, és még lehet egy pci-e tenni bele ugye?
2011. dec. 13. 15:17
 7/25 A kérdező kommentje:
és akkor a pci-e vidikari 1gb-os is mehet bele?
2011. dec. 13. 15:24
 8/25 MaXXeGee ***** válasza:
Mivel te látod a gépet, én nem tudom megmondani, hogy most van e benne PCIe kártya vagy nincs. Igazából, mindegy milyen kártyát választasz bele , hiszen annak a memóriáját nem a számítógéped fogja kezelni, hanem a kártyán lévő grafikus processzor(GPU). Próbálj meg egy összhangot teremteni a pénztárcád mérete és a "mire akarom használni a gépet" igénye közt. Annak megfelelően válassz bele kártyát. Illetve ezen információk birtokában írj ki egy új kérdést, az igényeket (játékok) és a meglévő hardvereket (processzor, alaplap, memória mérete ) felsorolva, hogy ki milyen Videokártya bővítést ajánlana. Mert ennyi infóból nehéz a megfelelőt kiválasztani.
2011. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Akár ide is írhatod, a lényeg hogy a fent említett adatok(a táp is, nem tudom hogy ez volt e említve) ott legyenek...
2011. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Proci: amd athlon 64 dual core x2 4000+

memória: 1gb ddr2 667mhz

videókártya: integrált nvidia geforce 6150Le


játék amihez kellene videókártya és memória: Risen, Arcania

2011. dec. 13. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!