Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem lefagy kis...

A számítógépem lefagy kis időközönként, ez miért van?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy az interneten szerettem volna rákeresni egy film online megnézésének a linkjére, amikor a Tűzfal figyelmeztetett, hogy egy .exe fájl csatlakozni akar az internethez. Letiltottam és folytattam a keresést. Pár pillanat múlva az AVG 2012 figyelmeztetett, hogy ez a .exe fájl "fenyegetést jelent", ezért "karanténba helyeztem". Miután ez elkészült, az AVG 2012 újra figyelmeztetett, egy másik fenyegetést jelentő fájl-al kapcsolatban, és mielőtt bármit tehettem volna ellene, a gép lefagyott, semmire nem reagált, így Reset-elnem kellett. Újraindítottam a gépet és valami furcsa dolog történt a géppel:


Kis (véletlenszerű) időközönként Lefagy a kép, a hang megáll, a kis lámpa, ami azt jelzi, hogy a merevlemezt használja a gép, elalszik (lehet is hallani, hogy a merevlemez nem "kattog"), és szinte semmire nem reagál egy 10 mp-re. Mindez után, mintha misem történt volna, a gép ismét olyan, mintha semmi baja nem lenne.


Ezek a kis lefagyások inkább akkor szoktak bekövetkezni, amikor az interneten komolyabb oldalakat (pl.: Facebook) látogatok meg, és ilyenkor nagyon gyakran lefagy, van amikor 10 mp-re fagy le, és kb.5 mp-re újra működik és ezt így folytatja: Lefagyás -> visszaállás -> Lefagyás... Ha nem olyan "komoly" oldalakra megyek fel (pl.: Google), akkor szépen működik minden.


Olyan is van, hogy egy kicsit hosszabb lefagyás után a Gép ezt írja ki:

Képernyőillesztő nem válaszolt, de utána sikeresen helyreállt.


Viszont nem csak internetezés közben fagy le a gép, hanem váratlanul bármikor, amikor a Vezérlőpult-ban, vagy a feladatkezelőben ügyködök.


Röviden összefoglalva: A gép általában akkor szokott lefagyni, ha komolyabban kell dolgoznia a processzornak.


Amikor olyan játékkal játszok, ami igénybe venné a videókártyát (pl.: Call of Duty Modern Warfare 2), akkor is simán megy minden.


Már mondtam, hogy ez a hiba akkor kezdődött, mikor "idegen oldalakra tévedtem", amikről az AVG 2012 azt írta, hogy biztonságosak, ezért van, aki azt mondja, hogy biztos vírusos lett a gépem.


EZ ügyben szeretnék tanácsokat, hogy meg oldható e a problémám, mert nem szeretném újra telepíteni a gépet, már nagyon sok mindenem van rajta. Ha valami nem volt érthető, akkor nyugodtan lehet kérdezni, nagyon szeretném ha ez a probléma megoldódna minél hamarabb. Előre is köszönök mindent.


2011. dec. 11. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínüleg bek@ptad a vírust. Indítsd el csökkentett módban a rendszert és csinálj úgy egy vírusellenőrzést.
2011. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!