Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxon hogyan kell beállítani...

Linuxon hogyan kell beállítani a wifit?

Figyelt kérdés

Van egy Knoppix Linux live DVD-m

Ha sikerülne beállítani rajta a wifit és elinditani a netet, akkor elfelejteném a Windows-t.

De sajnos nem tudom hogyan kell.

Jelenleg addig eljutottam, hogy elinditottam valami wifi kezelő programot, ami kereséskor ki is írja, hogy megtalálta az itthoni hálózatot, de amikor lenyomom, nem történik semmi.

Pontosabban bezáródik az ablak (amiben az elérhető hálózatok vannak), de nem kéri a jelszót és természetesen nem csatlakozik fel.


Nem értek a linuxhoz, tehát a segitséget ha mód van rá, akkor részletesen kérném!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 11. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A Knoppix-ot nem ismerem ezért nem tudom mi lehet a gond,próbálj ki más disztrókat is:


Ubuntu

Pinguy

Mandriva

PCLinuxOS

Sabayon

blackPanther (magyar disztró)


Én ezeket ajánlom,ezekkel nálam soha semmi gond nem volt.Mondjuk az Ubuntu is néha szivatja az embert,de egy próbát megér az is.Ha viszont ragaszkodsz a Knoppix-hoz,remélem kapsz hasznos választ.


Mondjuk annyit tudok tanácsolni hogy nézd meg a csomag kezelőben nincs-e a Wifid vezérlőjének és függőségeinek újabb verziója.Ha van frissítsd hátha megoldja a gondot.

2011. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Letöltöttem egy knoppix dvd-t, kipróbálom, ha lesz egy kis időm :)
2011. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos eddig még nem jutottam előrébb, leszámitva, hogy azt mondta valaki, próbáljam meg telepíteni. Addig viszont nem akarom kinyírni a windowst, amíg nem tudom beállítani biztosan a wifi-t (22-es csapdája?).

2011. dec. 15. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kinyírnod a windowst. Fogsz egy win-es partícióméretezőt (a fontos cuccaidat elmented, de nem szokott gond lenni), a win partícióját kisebbre veszed 15-30 GB-tal, amennyi jut. A maradék részre a linux telepítő csinál majd magának egy saját kis partíciót, és szépen élnek majd egymás mellett. De tényleg kipróbálom majd a Knoppix live dvd-t, vasárnap egészen véget ér az egyetemen a szorgalmi időszak, és csak januárban vizsgázom, úgyhogy lesz időm.
2011. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:)

40Gb vinyó van a laptopban és ebből 10Gb a win partició (mindig ennyit szoktam hagyni neki függetlenül a vinyó méretétől).

A fennmaradó helyen meg az adataimat tartom és azt nem is akarom bántani.


Várom az eredményedet és előre is köszi!

2011. dec. 16. 18:41
 6/10 anonim válasza:

Nalam mar megy (a magyar billentyuzet meg nem). A kovetkezot kell csinalni (elnezest a nyers fogalmazasert, a billentyuzetre kell koncentralnom):

(1) Jobb oldalt alul van egy ket kis szamitogepet abrazolo ikon, arra kattintasz egyet. Kivalasztod a wifidet, csatlakozni probalsz.

(2) Mikor ujra megkerdezi a jelszot, a megse gombra kattintasz. Ha nem kerdezi ujra, valoszinuleg felcsatlakozott, kiprobalod.

(3) Ha nem csatlakozott fel, jobb egergombbal kattintasz ugyanarra a kis szamitogepes ikonra.

(4) Az Edit connections... opciot valasztod.

(5) A masodik fulon vannak a vezetek nelkuli halok. A listabol kivalasztod a tiedet (csak az lesz ott), majd az Edit gombra kattintasz.

(6) A te halozatodnak megfeleloen allitod be az opciokat. Nalam masodik ful (Wireless Security) utolso pontjanal kellett a Shared Keyt valasztanom, azota muxik.


Remelem sikerul megoldanod. Jo kis rendszer ez a Knoppix, tetszik.

2011. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Egyebkent azonos vagyok a masodik es negyedik felhasznaloval, csak nem tudom fejbol a jelszavamat.
2011. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát szia!


Nagyon megörültem tegnap este, amikor láttam, milyen részletes leírást adtál!

Már fáradt voltam, úgyhogy inkább nem akartam vele foglalkozni, de természetesen minden választ felpontoztam (ha ez számít egyáltalán valamit).

Később mégis úgy gondoltam, kipróbálom amit ajánlottál...


Lemez megkeres, gép restart, és sajnos semmi!

Nincs az emlitett számítógép ikon a jobb alsó sarokban és semmi hasonló sem. Ellenben nekem ott van a billentyűkiosztás és simán be tudom lőni a magyar billentyűzetet.

Keresgéltem és találtam valamit a "start - system" menüben ami az általad említett ikonra hasonlított. Ez ha jól emlékszem a hálózati beállítások (vagy valami hasonló) néven futott.

Próbálkoztam, mert ez már-már olyasmi volt, amit te említettél, de sajnos semmi eredmény!


Azon gondolkoztam, hogy ha nem ugyanaz jelent meg a gépeinken, akkor elképzelhető, hogy másik verzió volt. Az enyém a Knoppix V4.0 Eng.


Úgyhogy sajnos továbbra is várom a segítséget!


Köszönöm!

2011. dec. 20. 17:54
 9/10 A kérdező kommentje:

Leszedtem egy kesobbi verziot es most mar megy a wifi, de nekem sem sikerult atallitani a billentyukiosztast.


otlet?

2011. dec. 25. 20:07
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy fórumon megtalálta a megoldást! :)

Bootoláskor be kell írni:


knoppix lang=hu


magyar billentyüzetkiosztás

magyar menürendszer


Nagyon állat!


Köszönöm a segítséget!!!

2011. dec. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!