Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet vegyek 160-170k-ból?

Milyen gépet vegyek 160-170k-ból?

Figyelt kérdés

Nos valaki ajánlana nekem 1-2 gépet, ami kb 170 ezerből meg van, és azért erős..

Lehet komplett gép is, v akár összerakott..

Főleg játszásra kell, azért is szeretném hogy jó legyen hozzá a gép, ne akadozzanak a játékok stb.. ( pl GTA IV stb )


2011. dec. 7. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Há' játszásra valami szép zöld esetleg, rózsaszínt tudnék elképzelni valami kelemse sötét metál bordóban.


Játékra, pedig:



cpu Intel Core i5-2500K ~ 60K

Alaplap: Gigabyte GA-P67X-UD3 ~35K

Ram: DDR-3 8Gb /1600 KIT HyperX ~11K

VGA: nVidia GTX550 ~35K

HDD: 2*250 - 500 gb izlés szerint RAID1-ben (Ezért lehet hogy megközveznek, de szerintem nagyon hasznos dolog, hogy a cuccaid mindig biztonságban vannak és a disk io is gyorsabb ) 30 - 40K (pár honap múlva lehet hogy csak a fele, lesz hogy ha helyre áll a disk gyártás )


szum: 170 - 180 K + ház és táp, hogy ha nincsen tehát kb. ~200K

2011. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Aránytalan a CPU-VGA elosztásod. Játékra elég egy AMD Phenom II x4 955 BE, alaplapból jó lesz oda egy MSI 760GM-E51 (Nekem MSI 880GM-E41 alaplapom van és semmi probléma vele), Ramból elég 1333 Mhz-s is, és a megspórolt pénzből kijön egy jobb vga, ami fontosabb játékra. Min egy ATI 6850-t vegyél.
2011. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2/3!


Hehe, igen ez könnyen lehet hogy VGA-ban alul lőttem a dolgot, de szerintem akkor is hasznosabb olyan alaplapot(és itt nem is feltételen "szálltam" el, mert én ált. csak intel alaplapokat veszek ~50K körül) venni amivel a jövőben is bővíthető marad, tág határok között. Memória szintén az a kategória amivel nem érdemes spórolni, a konkrét 8gigás kit amit írtam 11K huf volt abban a boltban ahol vásárolok( kis.ker áron )


Aztán CPU izlés kérdése ha csak egy i3-ast veszel 32 körül megvan az is és így a végére maradt zseton egy normálisabb vga-ra.


De ez csak az én véleményem és valószínűleg közre játszik, hogy én játékra még soha nem vettem gépet, csak és kizárolag munka és szerver célokra, ott viszont az a disk i/o és a memória sebbeség a fontosabb, de azt gondolom egy játék gépnél sem mindegy az írás / olvasási sebesség, illetve az adat biztonság (raid1).

2011. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!