Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy laptopot,...

Szeretnék venni egy laptopot, milyeneket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Én inkább kisebbre gondoltam, netbook félére, de nem igazán tudom, mennyire éri meg olyat venni, mert egy jobb kicsi már alig olcsóbb, mint egy rendes laptop, viszont otthon van egy egészen tűrhetően működőképes gépem. Nem szeretnék nagyon extrásat, viszont mondjuk nem lenne baj, ha legalább egy 3d-s program tudna futni rajta, tervezéshez. nem annyira számítana hogy van-e rajta cuki rózsaszín matrica, viszont szeretném sokáig használni, és mellettem igen nagy strapának lehet kitéve. Örülnék ha valaki segítene, hogy mondjuk legalább milyen márkák között keresgéljek. Köszi :)
2011. dec. 7. 11:18
 1/7 CactusClone ***** válasza:

Induljunk ki abból, mi lenne az a 3D-s program tervezéshez? Ez eléggé behatárolja, hogy milyen kiszerelésű notebookot válasszál.

Ugyanis, ha pl.CAD-es alkalmazásról van szó, akkor azt is meg kell nézni, mi a támogatott hardverkiépítés.

2011. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit többet írhattál volna róla hogy konkrétan milyen programokhoz kell, de netbookoktól ne számíts valami nagy teljesítményre.

Én mondjuk ezt ajánlom:

[link]

2011. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
[link] erről a programról van szó, valamint ezek a követelmények. remélem ez segít
2011. dec. 8. 13:43
 4/7 A kérdező kommentje:
boccs, ez a link a jó: [link]
2011. dec. 8. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg mennie kellene azon amit linkeltem, de ezek a programok nem éppen netbookra valók.

Netbookban csak Intel ATOM vagy AMD Brazos van, egyik sem éppen egy erőmű, de az AMD a jobb.

2011. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CactusClone ***** válasza:

Már adtam el gépeket SolidWorks-höz. Elméletileg bármelyik gép megfelelhet, amelyik futtatja a Windows7-et, annak is a 64 bites verzióját. 2GB a minimum, azt 4 GB-ra bővíteni nem nagy költség, ráadásul erősen javasolt.

Ami a problémát jelentheti, hogy olyan gépet kell / érdemes választani, amelyik támogatott VGA vezérlővel rendelkezik.

Ezek a Quadro, FirePro, FireGL családok az nVidia-tól illetve az ATI-tól.

Valószínűsíthető, hogy egy nem integrált (Intel GMA valami), hanem dedikált videómemóriával és külön vga vezérlővel rendelkező notebookon is használni tudod a programot, de nem garantált, hogy nem lesznek valamilyen zavaró problémák. Érdemes lenne valakinél egy próba verziót megnézni, akinek egy "mezei" notebookja van, és ha azon gond nélkül működik (ami egyébként valószínű), és utána megnézni, hogy milyen konfigurációt vásárolj.

Az lényeges infó, hogy a játékokra szánt, és a tervezéshez támogatott VGA kártyák nem egy kategóriában vannak. Mások a követelmények, más számítási feladatokat kell elvégezniük. Pl, ha van a gépben egy ilyen-olyan hűdeszuper HD akármennyi 1-2-3GB RAM-os VGA, ami kiválóan futtatja a legutolsó legjobb HD minőségű játékot, lehet, egy tervező programon elvérzik.

Szóval a javaslatom, kipróbálni a programot valakinél, megnézni, milyen gépe van, és ha ott jó, térjünk vissza rá. :)

2011. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem ilyenem volt én mindenkinek ezt ajánlom akinek netbook kell 90 e forint: [link]
2012. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!