Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha formázom a merevlemezt...

Ha formázom a merevlemezt vagyis a gépet akkor az operációs rendszer is törlődik?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy ha megformázom a gépet (mert túl sok felesleges vacak van rajta) Akor törlődik az op rendszer is? Mert nem szeretném újrarakni... És ha letörlődik, akkor honnan tudok telepíteni operációs rendszert? A válaszokat előre is köszi!
2011. dec. 5. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod leformázni azt a meghajtót amin az operációs rendszer van.
2011. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a c, d meghajtót akarom formázni. Az oprendszer egy külön meghajtón van? Mert szinte minden szenny a c meghajtón van(ez nálam a főmeghajtó, itt van minden szoftver, program, ilyesmi). Boccs nem értek hozzá sokat, De akkor nyugodtan leformázhatom a két meghajtómat amit használok? c, d? Ezek a merevlemezek.
2011. dec. 6. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hány merevlemez vagy partíció van a gépeden, és hogy ezek közül neked mi a fontos csak te tudhatod...

Általában a C-n van a rendszer, ezt futó oprendszer mellett nyilván nem tudod formázni, telepítő lemezekkel ezt is lehet.

Ha csak sok a felesleges dolog, egyszerűbb ha simán törölgetsz, azzal kevesebb kárt okozhatsz.

Ha rengeteg program volt összevissza telepítgetve és lassú a gép, azon valóban egy teljes formázás és újratelepítés segítene, de ahhoz kell a telepítő lemez, minimális informatikai tudás és bátorság, hogy az ember életében először megcsinálja. :)

2011. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tegyük fel van egy merevlemezed,azt el tudod osztogatni partíciókra,az oprendszert úgy képzeld el mint egy programot az valamelyik partíción van telepítve általában C. valahonnan szerzel egy telepítőlemezt,berakod,újraindítod a gépet és lemezről indítsd,elkezdődik a művelet,eljutsz a partíciók kezeléséig azaz a merevlemez kezeléséig, ott tudod törölni létrehozni őket,azaz a C-t vagy a D-t de ha akarod 8at is létrehozhatsz de tök felesleges,általában 2t szoktak.Ha törlöd majd újra létrehozod őket azonnal minden megsemmisül ami rajta volt,oprendszer is,programok,fájlok,szemét mindennek annyi,majd kiválasztod melyikre települjön az új oprendszer,az megformázza magának és telepíti az új rendszert,a másik partíciót majd ha végeztél akkor ráér formázni az új oprendszer futása közben is.
2011. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Az az igazság hogy a C-n van telepítve, de ott van minden olyan program és féjl ami felesleges, és gyökerestől kéne eltüntetni. Igen, lassú a gépem ezek miatt. Az a baj a tisztogatással hogy nem tudom melyik mappát törölhetem, és melyiket nem. Mert nem tudom hogy hol vannak a szükséges fájlok. Egyszer letöröltem valamit és jött le vele egy dll fájl is... Ez problémákat is okozott. Tehát a megmaradt esély az az, hogy újratelepítem, de Ez is a kérdés része volt: Honnan tudok szerezni telepítő CD-t. mert fingom nincs hogy ennek van-e olyanja egyáltalán... Meg még az, hogy ez egy XP, és telepíthetek rá Windows 7-et? Semmi külön gépigénye nincs? Mert lehet jobban járnék, ha vennék egy új op rendszert .
2011. dec. 7. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!