Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem ismeri fel a dvd...

Sephiroth97 kérdése:

Miért nem ismeri fel a dvd lejátszó? SÜRGŐS LENNE

Figyelt kérdés

Van egy 16gigás PENDRIVE!-om és erre feltettem egy 4 gigás DVD filmet. Régebben már volt ilyen problémám és annyi rémlik talán, hogy NTFS fájlrendszere van és a DVD-lejátszónak ez túl nagy(a pendrive) azért nem játsza le.

Igazából vmi megoldást szeretnék rá, hogyan tudnám lejátszani. Előre is köszönöm a nem negatív, tróger válaszokat! :) KÖSZÖNÖM


2011. dec. 5. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:

1.NTFS pendrive, 16GB, és nem látja a DVD

2. FAT32 pendrive, maximum fájlméret, látja a DVD


A jelenlegi helyzet, hogy a 4, 4+ GB fájlméretű állományokat nem fogod tudni lejátszani, csak DVD-ről.

2011. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
USB-n keresztül nem ccak avi-t játszik a dvd-lejátszód?
2011. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat. Előre elnézést kérek a figyelmetlenségemért, de számít az vmit, hogy a film ISO-ba van? Ilyenkor mi a teendő? Szerintem megekellene néznem daemon tools-ba.
2011. dec. 5. 20:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Am A pedrive-om már fat32-es
2011. dec. 5. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Számít, persze. Az ISO egy lemez másolatát jelenti, de ahhoz hogy a gépen kívül is használni tudd, ki kell bontani, vagy a lemezképet kiírni. Maga az iso fájl nem egy videoformátum, hanem adat, így a médialejátszó nem ismeri fel.

Vagy daemon tools-ban megnyitod, és a virtuális meghajtóról kiírod egy lemezre az iso tartalmát (és nem azt az 1 db iso fájlt); vagy pedig az íróprogram lemezkép, lemezképfájl, iso fájl kiírását választod, ebben az esetben is a tartalom kerül a lemezre, nem az iso.

Ha csak az isoval volt a gond, megpróbálhatod annak tartalmát az NTFS pendrive-ra rakni, hátha lejátssza a dvd. Ha nem, akkor pedig az eddigi hozzászólás alapján az NTFS fájlrendszer lesz a baj.

2011. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jó rendben én is erre számítottam. Köszönöm és ha sikerül jelentkezem
2011. dec. 5. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!