Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újra szeretném rakni a WIN7-em...

Újra szeretném rakni a WIN7-emet. Hogyan?

Figyelt kérdés

Életemben nem raktam még újra egy OP rendszert se. De ideje lenne elkezdenem. De félek tőle hogy megölöm vele a Winchester-t. Mert azt halottam ha elrontom akkor tönkre megy az. Na most. Az lenne a kérdésem hogy, hogy vannak a lépések.


Most WIN7 x64 van fent és az is lenne rajta. C meghajtó.

2 partíció van a gépen(C,D). Mind kettőt "0zni" kellene! :D


Hogy tudom letörölni a régit? Le kell? Vagy automatikusan letörli?


Köszönöm!


Ui.: Tudom hogy bután hangzik, de sajnos ez van :/


2011. dec. 3. 20:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Valamint még egy dolog. Laptopnál is ugyan azok a folyamatok igaz?
2011. dec. 3. 20:57
 2/10 anonim ***** válasza:

DVD be, tovább, tovább, tovább, elfogadom, igen, tovább, tovább, befejezés. :D :P

Amúgy:

[link]

G.

ui.: Google a barátod...

2011. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egész nap azt bújtam. De semmi. Neki álltam volna már. Csak azt halottam hogy le kell szedni a régi WIN7-et, újra kell formázni, minden anyukám pi--ája. De akkor csak simán berakom a DVD-t és mehet?


Köszönöm! :)

2011. dec. 3. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Tönkretenni nem tudod a merevlemezt, a telepítést sem lehet elrontani, esetleg figyelmetlenségből más beállításokkal telepíteni.


Először a BIOS-ban kell a boot sorrendet megváltoztatni, és a dvd-romot a HDD elé rakni, hogy arról induljon a telepítőlemez, még a winchester előtt.

Utána lemez berakás, majd meg kell várni míg betölt róla a rendszer. A további lépések pedig egyértelműen le vannak írva, hogy mikor mit kell nyomni, minek mi a hatása. Amikor elérsz a partíciókhoz, ki lehet választani egy ablakban, hogy hova települjön a rendszer. Fel lesznek sorolva a jelenlegi partíciók, ott a tulajdonságokban lehet formázást választani. Majd amelyikre rakni akarod (általában C), arra választod ki a telepítést. A következő lépések már a telepítés folyamatai, sok dolgod nincs is. A végén tudsz felhasználónevet-jelszót megadni, és nagyjából ennyi.

2011. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nem kell amúgy neked külön törölni a windows-t azt megoldja saját maga.


Telepítés:

1. Lemezt berakod és elindítod róla a telepítést (megvárod hogy belép a telepítőbe)

2.rányomsz a telepítés gombra majd nyomkodod a tovább gombot.

3. eljutsz a prtícionálásig ott rányomsz a "haladó" fülre kijelölöd a őket majd törlöd.

4. miután törölted rányomsz arra hogy új partíciós és csinálsz egy akkora méretűt amekkora neked kell (ha nem akar vele utána a windows-ban bíbelődni akkor a megmaradt területet is formázzad be.)

5. nyomkodod a tovább gombot



Másik lehetőség:

simán windows-ban berakod a lemezt és elkezded a telepítést ha úgy érzed elrontottad akkor simán kilépsz.(a lépések ugyan ezek csak nem tudsz formázni)

2011. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én aztmondom neked hogy csak azt a partíciót 0 ázd le amin a jelenlegi rendszered van, egyébként nem tudod ezzel tönkre vágni a winchestert, és az sem nagy tragédia ha véletlenül rajta hagyod a jelenlegi rendszered, csak ugye bezavarhatja a műkődést, és nem biztos hogy rendesen fog működni. Egyébként ha a másik meghajtót is törölni akarod azt is megteheted sőt ha teljesen arra mész hogy törlöd a partíciókat akkor azokból csinálhatsz 2 újat és mindkettőnél azt a hely kapacitást adod meg amennyit szeretnél, én javaslom hogy a C meghajtóra tedd a rendszert magyarul win 7et, és néhány driver vezérlő meg egyéb olyan programokat pl office ami a rendszerhez kell és a D re adsz egy nagyobb tárhely kapacítást ahova a játékaidat képeidet meg egyéb adataidat teheted és ha esetleg sürgősen újra kell rakni a rendszert akkor ezek nem vesznének el. Remélem tudtam segíteni.
2011. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.


Utolsó kommentálónak


Remélem nem úgy érted a régi OP rendszer törlését, hogy manuálisan vagy valamilyen más programmal. Mert nekem a mostanit mindenképpen le kell törölnöm mivel valószínűleg vírusos(fagy folyamatosan, töredezett mentesítés meg volt, vírus ellenőrzés is) és hát nem lenne jó


Köszönöm a válaszokat! De még várom.

2011. dec. 3. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:

-lapin ugyanúgy kell telepíteni,mint a nagygépen,

-semmit nem tudsz elcseszni a gépeden,pláne nem a vinyót,

-előzetesen semmit nem szoktunk letörölni,mert a win7 maga előtt úgyis töröl

-bátran belevághatsz,max a másodikra-harmadikra fog sikerülni,de ha fönt van végre,akkor az hatalmas sikerélmény ám,

:-)

2011. dec. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még egy icipici segítségkérés.


A hálózati kártya drivert hol tudnám leszedni? Egy WIFI-s rendszerem van. Illetve csak egy vevő. Az alaplapra van ráépítve.

2011. dec. 4. 09:41
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, tippeket és a biztatást. Sikerült. Igaz 5 DVD-be fájt :D De most már tudom hogy kell, és már az OP is ki van írva :)


Köszönöm!

2011. dec. 6. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!