Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a számítógépet...

Hogyan lehetne a számítógépet gyorsítani?

Figyelt kérdés

Pontosabban a bootolásról lenne szó. A számítógép bekapcsolását hogyan lehetne gyorsítani?


a következőket csináltam már és a bekapcsolás 3p 30mp -ről lement 1p 30mp -re, de szeretném ha még gyorsabb lenne a bootolás és a windows 7 elindulása...


1. CCleaner-rel automatikusan tisztítom a gépet

2. Töredezettségmentesítek minden hétvégén 1szer automatikusan

3. AVG Tuneup 2011-el Registry Boot Defragment (avagy töredezettségmentesítést) végzek

4. még a tuneuppal a különféle felesleges szolgáltatásokat mint a table pc és wifi.. ami nekem nem kell kikapcsoltam.


van még rá mód hogy gyorsítsak a gépen?


amúgy minden bekapcsolásnál:

1. AVG frissíti magát

2. CCleaner elindul

3. Media PLayer bekapcsol egy számot

4. Virtuális meghajtókat csatolok a géphez (Deamon Tools)

5. és még ami szokott menni (frissítések keresése a rendszerhez, hálózati kapcsolódás, office és hasonlók...)


2011. dec. 3. 11:15
 1/5 A kérdező kommentje:

4 éve vettem a gépet:


Tudom nem egy erőgép sőt már kövület, de azért még jó nekem. A legújabb gémek már nem nagyon mennek rajta max kis grafon, de nem is gond ez nekem..


anno 120e Ft volt:

proc 2,2 GHz (quad)

ram: 2 GB ddr2

lemez: 400 GB sata2

videó: ATI HD R 2600 512MB

2011. dec. 3. 11:35
 2/5 tamasoft ***** válasza:
100%

Az AVG-t azt mindenféleképpen irtsd ki, és felejtsd el. Az fogja leginkább a gépet. Az automatikus indításnál addig matekozz, míg max. 4-5 tételre le nem csökken. Nem kell több.


És egy nagyon szubjektív vélemény: Mikor kaptál be utoljára vírust? Gondold át mikor jelzett a rendszer. Ha ez egy-két évnél régebb volt, elgondolkozhatsz kell e neked vírusirtó egyáltalán.

2011. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

avg 2012 van fent és mindig frissítem.

eddig 1 rootkitet és olyan 2-4 trójait kapott el amióta meg van. (november 10)

a neten kijelzi mindig amikor veszélyes oldalra tévedek sőt le is állítja szerintem nagoyn jó vírusírtó.


IGAZ fogja a gépet, de nekem megéri mert látom és tapasztalom hogy jó.


Jah és mellette használom az AVG tuneup-t ami szintén bejött mert tényleg 1 perccel gyorsult a bekapcsolás amióta használom.

2011. dec. 3. 13:17
 4/5 tamasoft ***** válasza:
Akkor OK! Ha vírus veszélyes környezetben használod a gépet, akkor indokolt a vírusirtó, de ne csodálkozz, ha boot és működés közbeni lassulások lépek fel. Nálam SEMMI nem indul automatikusan, csak a windows, és nincs okom panaszra. Tehát valamit valamiért. Esetleg megpróbálhatsz egy SSD-t beszerezni, azzal egy nagyságrenddel gyorsabb lesz a windows operatív lemezkezelése, így a boot is! Tény, hogy ma még nem olcsó.
2011. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1. AVG frissíti magát

2. CCleaner elindul

3. Media PLayer bekapcsol egy számot

Ezek automatikus indítását kapcsold ki! Hidd el hogy jobb lesz!

2013. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!