Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A facebook honnan tud erről...

A facebook honnan tud erről az "ismerősömről"?

Figyelt kérdés

Még 2008-ban kaptam egy e-mailt egy csajtól. Ezt az egyet kaptam tőle, egyébként más kapcsolatom nincs vele. Eleve egy másik megyében él, szóval az ismerőseim sem ismerik.

A facebook mégis felajánlja ismerősnek. Honnan tud róla egyáltalán?

Belenéztek az e-mail fiókomba, vagy mi?


2011. nov. 29. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, hasonló volt nálam is, de más, figyelj:


Én nem vagyok és sosem voltam facebook tag.

Viszont egyszer a freemailemre kaptam egy meghívót. Aki küldte, őt ismerem, ezzel nem volt gond. Ami furcsa, hogy ugyanabban a meghívó levélben voltak fotók+nevek felsorolva (kb 8-10), hogy őket ismerhetem!

Na ezek közül talán 3 abszolút vadidegen volt, de a többit mind ismertem VALAMENNYIRE.

A valamennyi azt jelenti, hogy volt akit csak élőben látásból, volt akivel leveleztem de nem a freemailemről, hanem vipmailen. És volt akivel leveleztem néhányat freemailről. Ám egyik sem a legszorosabb baráti körömből való.

Ja, továbbá akitől a meghívót kaptam ő egyáltalán nem ismeri ezeket az embereket.

Én sem értem, hogy mi alapján szedte őket össze a facebook...


Akkor arra gondoltam, hogy biztos ezek az emberek kerestek rá az én nevemre abban az időszakban, (hogy mondjuk ismerősnek jelöljenek). De mivel nem voltam regisztrálva, nem találtak, és talán a rendszer valahol megjegyezte őket.

Bár ez lehet hülyeség, nem tudom. Valaki hozzáértőbb megerősíthetne ebben, vagy épp ellenkezőleg. ...

2011. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Argloss ***** válasza:
Meg lehet adni az MSN, Email, stb azonosítót facebook-on... Ha 1-2 olyan megteszi akinek benne vagy valamelyik így megosztott címlistájában, akkor már benne vagy a rendszerben és tud neked ajánlgatni...
2011. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő keresett már rád, vagy az e-mail címedre. Ilyenkor is felajánlhatja. Ha akár csak egyszer is használtad az ismerős keresőben azt a lehetőséget, hogy az e-mailedből nézzen ismerősöket, akkor onnan is megjegyezhette az e-mail címét.
2011. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!