Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lassú a gépem?

Mitől lassú a gépem?

Figyelt kérdés
Mikor bekapcsolom a Windows XP felirat alatt (megszámoltam) 41-szer ment át az a kis csík, a programok se nagyon jönnek be rákattintok és csak 2 perc után jön be, mitől lehet? Valami ötlet?
2011. nov. 28. 18:55
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
vírusirtás, neki is kezdhetsz :)
2011. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MaXXeGee ***** válasza:

ha ez megvolt, akkor vedd ki a dvd lemezt a meghajtóból, azt is megpróbálja beolvasgatni, ha van usb modemed, eszközöd, azt is húzd le, annak is beolvasgatja a tartalmát. Ha így is lassú, a gép ennek ellenére is lassan indul és a vírusirtás is megvolt, akkor érdemes az eszköz hőmérsékleteket megnézni, érdemes leellenőrizni, hogy ugyanazt a memória mértet írja e ki induláskor, mint ami általad tudottan benne van. érdemes megnézni, milyen programok indulnak automatikusan Start / rund / msconfig (enter) automatikus indítás (fül) ha erről készítesz egy printscreent vagy begépeled a teljes listát, megmondom mi az aminek felesleges automatikusan indulni.

így előre ennyi az ötlet :)

2011. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:

bocsi kapkodtam szóval az automatikus indítás sora megint

start menü / run (vagy futtatás) / begépeled: msconfig(enter)/kiválasztod az "Automatikus indítás" fület. (a többit az előbb leírtam)

2011. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, van vírus írtó a gépen elég hasznos is, most elkezdtem a töredezettség-mentesítőt használni
2011. nov. 28. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elsőre Bár nem ismerem a géped paramétereit de a legjellemzőbb az ilyen esetekben az hogy kevés a memóriád. Ami tökéletesen elég mikor feltelepíted a windowst de utána ahogyan telepíted a különböző programokat pl MSN SKYPE és még sorolhatnám ezeknek a programoknak a nagy része a windows elinditásakor elindulnak és akadályozzák a windows gyors indulását hiszen a memóriát foglalják. Ezt az előbb leírták csak nem ilyen részletesen. Egyébként ha nincs egy bika géped akkor a vírusírtó annyira belassítja a gépedet mintha vírusod lenne:)


nyisd meg a feladat kezelőt ott menny a teljesítménybe és bal oldalon a cpu terhelése alatt nézd meg hány MB ot foglal a memóriádból a programok ha közel annyit ahány MB-os a RAM-od vagy többet akkor a programok oka

2011. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!