Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bele lehet rakni a 32 nanométe...

Bele lehet rakni a 32 nanométeres processzor helyére egy 45 nanométereset? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
adott egy core i3 as 32 nm es procival szerelt laptop foglalata pga-988A( ez van a tokozásra írva) de a cpuz azt irja hogy pga-989A, és van egy 45 nm es laptop proci i7 es és az a kérdés hogy ha minden azonos csak a nanométere nem akkor bele megy - e a 45 ös és elfogadja -e az alaplap. fontos lenne a válasz.
2011. nov. 26. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Kéne a pontos típus, de nem valószínű. Egyrészt mobilgépeknél nem szokás, hogy egy alaplap 20 féle processzort támogasson illetve a hűtéstervezés se mindegy. Gondolom a 45nm-es i7 jóval többet fűt, mint a 32nm-es i3, így már csak azért sem lehet támogatni (még ha a chipset és a foglalat tudná), mert a hűtést nem úgy tervezték ahhoz a szériához. A pontos típus ismerete nélkül persze nem lehet 100%-os választ adni, de szvsz nagy valószínűséggel nem fog menni...
2011. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
intel core i3 350m és intel core i7 840 qm
2011. nov. 26. 21:58
 3/7 A kérdező kommentje:
sony vaio vpceb2m1e - be menne
2011. nov. 26. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Hmmm elvileg mindkettőnek van pga988 tokozású verziója, viszont a sony oldalán az "e-sorozatú" notebookok között egyáltalán nem láttam i7 procival rendelkezőt, így elég nagy valószínűséggel fel sem ismerné (ha lett volna akkor is meg kellett volna egyeznie az alaplapnak). Nem tudom mennyit számít a 10W TDP (35W vs 45W), de niztosan nem elhanyagolható hűtés, tápellátás és aksiidő szempontjából sem a közel +30%-os fogyasztás/hőtermelés növekedés.

Én úgy vélem, hogy nem fog menni.

2011. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de talán okkal van az i3,i5,i7 változatoknak ehhez az alaplap típushoz ugyanaz a tokozás gyártva. mert akkor nem menne bele alapon megoldották volna, de lehet hogy igazad van a hűtés az lényeges lehet, mondjuk ha nem fogadja el nem is nagyon csinálták volna cserélhetőre hacsak nem az ujabb jobb erősebb i3 asokhoz van cserésre csinálva
2011. nov. 26. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor marad a próba és a cseresznye. Kíváncsi vagyok...

Biztos vagy benne, hogy a notebookodban lévő alaplappal szerelnek i7-s gépeket is? (a tokozás most mellékes...a bios/chipset támogatása és a cpu alaplapi tápellátása a lényeges szerintem...na meg a hűtéstervezés).

2011. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez egy jó kérdés lehet hogy a tápegység átégetné az asztalt is annyi áram kéne neki de lehet hogy nem jelentős az áramfelvétele mivdel ki se használja nagyon tehát a felvétele sem jelentősebb a terhelt i3 asénál
2011. nov. 26. 23:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!