Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux használók, egy (lehetség...

Linux használók, egy (lehetséges) buta kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval, épp ma vettem egy linuxos acert, de még rendesen bekapcsolni sem sikerül. Lehet, hogy egy teljesen egyszerű dologról van szó, de még csak kis felfedező vagyok, nem értek semmihez :D

Mikor bekapcsolom, akkor elindul, betölti az acer képernyőt, meg minden, aztán csak kódok mindenhol. Letol egy csomót ebből: EXT2-fs (sda1): error_ ext2_lookup: delete inode referenced: 21250406, aztán kiírja, hogy 'The complete license terms can be found in the root directory. Please type "less /GPL" and "less /copyright" to view', aztán pedig hogy

'Linpus Linux LiveCD Edition v9.2 b101109av1

[root@localhost/]#

Nem igazán értem, hogy mi van, egyenlőre szőke vagyok hozzá, de szeretném megtanulni


2011. nov. 16. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem zúzd le, és telepíts egy Ubuntut. Még inkább zúzd le, telepíts Windows-t, aztán gyakorolj egy programként telepíthető Ubuntun.
2011. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zeronibble ***** válasza:
Adtak a türhők grafikus felület nélküli rendszert, ahogy szoktak. Ha már ingyen van, nehogy jó is legyen. "Úgyis átviszik Pistikéhez, az meg Windowst rak rá"... Ha engem kérdezel, az Ubuntut te is fel tudod tolni. Elindítod a lemezről, bejön egy teljes értékű rendszer, Firefoxot indítasz, megkeresed ubuntu.hu-n a telepítéses képregényt, aztán követed. Windows telepítéskor már a partíciók felosztásakor kiderül, hogy nem embereknek készítették.
2011. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor délután belevetem magam a dologba. (:
2011. nov. 17. 00:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban tegyél fel egy másik rendszert. Ubuntu, Kubuntu, OpenSUSE vagy ilyesmi.

Azért két dolgot megpróbálhatsz.


Alt+F7 : lehet, hogy ott van a grafikus felület.


beírod, hogy startx

2011. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval a telepítőre nem reagál, se XP-re, se Ubuntura, az Alt+F7-re sem, a startx-re viszont igen, egy ideig valami teljesen mást tölt, majd EXT2-fs...-dologból megint egy csomót, aztán ott megakad. Már a licenszes részt ki sem dobja. :\
2011. nov. 17. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
USB-ről talán még megpróbálhatsz Ubuntut telepíteni. Ha mégsem sikerül, akkor sajnos kidobtad a pénzt.
2011. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zeronibble ***** válasza:
Ha operációs rendszert telepítesz, akkor a cd-ről kell indítanod a gépet. Ha nem indul róla, akkor ellenőrizd biosban, hogy feljebb van-e az indítási sorrendben a cd/dvd egység. A biosba lépés módjáról általában induláskor tájékoztat a géped, rendszerint Del, vagy F2, vagy Esc billentyű. Az Esc szokott lenni boot-menü is, azaz olyan menü, amiben egyetlen alkalommal másik meghajtót választasz induláshoz (tehát nem kell visszaállítani, mert nem állít el semmit).
2011. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!