Egy ATI Radeon (jelen esetben: HD 4770-es) típusú videókártyát fel lehet-e váltani egy Geforce-osra egy AMD Athlon (tm) II X4 640 processzorral rendelkező gépnél úgy, hogy kompatbilis legyen rá és jól működjön?
Ha mindkettő pci-es (ami biztos)
Mennyiből veszel és milyet?
Kedves kérdező. Mindkét gyártó videókártyái egy SZABVÁNY (PCI-Express) csatlakozóval csatlakoznak az alaplapodhoz és te pedig egy az AMD-től és Nvidiától független operációs rendszeren akarod mindezt használni. Természetesen működni fog Nvidia kártyával is a géped.
Jómagam egy GeForce 9800GTX+ videókártyát használok egy AMD Phenom II X4 955 Black Edition-höz párosítva, megelégedéssel.
Egyébként kedves kérdező, csak mert GeForce lenne a kiszemelt új videókártya, még nem biztos, hogy jobb mint a Radeon HD4770!
A jelenlegi Radeon sorozat is elég jól sikerült (HD6770 például).
Nem biztos, hogy sokat nyernél egy GeForce-al. Persze eszemben sincs lebeszélni.
Erre gondoltál? Természetesen jó hozzá. Ajánlom a HD6770-et, esetleg a HD6750-et, de a HD6670 nem lenne akkora előrelépés. Szerintem. (hacsak nem a DirectX 11, de ez gyenge kártyával nem nagy kunszt, nemde?)
Milyen processzort teszel alá? Itt már nem árt, sőt szinte kötelező egy 4 magos. Különben csúnyán visszafoghat olyan játékoknál, ahol számít. (GTA4, valaki?)
Remek választás és valóban, csak drivert kell majd frissítened. (vagy még azt sem)
A ramot sem bánod meg, BÁR fontos kiemelnem, hogy ha eddig 32-bites oprendszert használsz és veszel még ramot - az 1 gigás videókártya mellé, mindenképp cseréld az oprendszered 64-bitesre, hogy kihasználhasd a sok memóriát. A Windows 7 64-bites változata elég népszerű, magam is jó véleménnyel vagyok róla.
A legtöbb mai és régi játék, így vagy úgy, de futtatható 64-bites oprendszeren. Na nem mondom, találkoztam már egy pár játékkal, ami nem működött SEHOGY, de ezek nagy része olyan, hogy már XP-n is körülményesen futott. Azonban NINCS ÉRTELME 4GB ramot venni és 32-bites oprendszert futtatni. Ez olyan, mint ha vennél egy Ferrarit azért, hogy a közértbe járj vele.
Ha nagyon fontosak a régi játékok, "dual bootolhatsz" is két oprendszert. Előbb telepíted a Windows XP-t egy partícióra, majd telepíted a 64-bites Windows 7-et egy másikra. A mindennapok során használhatod a Windows 7-et és ha kedved van játszani egy régi játékkal, ami nem fut Windows 7-ön, csak átváltasz XP-re. (vagyis újraindítod a gépet)
Bárhogy is, előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz a Windows XP leváltása. Már 10 éves oprendszerről beszélünk elvégre.
Egyébként ha ez nyomós érv, a Windows 7 jóval stabilabb, mint az XP és annak sok nyűgétől is megszabadít. Tévhit, hogy nem lehet 64-bites oprendszeren játszani. Az új játékok már évek óta úgy vannak megcsinálva, hogy fussanak rajta (vagy épp elődjén, a Vistán). Tényleg nagyon kevés játék nem fut rajta. Érdemes utánanézni a neten, hogy ami neked kell játék, fut-e rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!