Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új IP cím generálása de, hogyan?

Új IP cím generálása de, hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy ip-ről bannoltak egy játék szerverről. Az IP-m pedig fix. Van olyan program amivel új IP címet tudok magamnak generálni, esetleg olyan ami valahogy más IP-nek álcázza a valódi IP-met?
2011. nov. 2. 09:00
 1/6 2xSü ***** válasza:

Hát ha valóban fix IP címed van, akkor nincs rá szoftvert. Az IP címedet az internetszolgáltatód adja. Ha valóban fix IP-d van, akkor akárhányszor kérsz új IP címet, mindig ugyanazt fogja adni. (Esetleg az internetszolgáltatóddal is fel lehet venni a kapcsolatot ezügyben. Persze nem biztos, hogy új IP-t is fogsz kapni, hiszen az IP címek eléggé telítettek, valószínű, hogy sejtik, hogy valamiféle bannolás áll a háttérben. Az eddigi IP címedet nem dobhatják a kukába, de másnak kiadni sem szerencsés, hiszen akkor ő lesz bannolva a továbbiakban.)


IP címet változtatni ilyen esetben egy harmadik gép közbeiktatásával tudsz. Ennek legegyszerűbb megoldása egy proxy szerveren keresztül történő kommunikáció. De több ok miatt lehet problémás:

- Sok esetben az ismertebb, mindenki számára szabadon elérhető proxy szerverek is bannolva lehetnek.

- A nyilvános proxy szerverek sokszor túlterheltek. Realtime játékok esetén általában vannak annyira lassúak, hogy használhatatlanok legyenek.


Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy valószínűleg nem véletlenül bannoltak. Bizonyára csaltál, vagy más módon rontottad a tisztességesen játszó játékosok számára a játék élvezetét. (Játékosok zaklatása, káromkodást, stb…) Ha nem váltasz szemléletet, akkor ugyanígy fogsz járni és nem csak azzal a játékkal, amire hivatkozol.


Ha ingyenes játékról van szó, akkor el kell fogadni, hogy a játékban való részvétel nem jár alanyi jogon. A játék készítője, üzemeltetője dönti el, hogy milyen szabályok betartása mellett ad lehetőséget a játékban való részvételre. Ha nem tudod ezeket a szabályokat betartani, úgy keress más szórakozási lehetőséget.


Ha fizetős játékról van szó, akkor meg nem csak a játékszabályokat sértetted meg, de tulajdonképpen szerződést szegtél.


Amit esetleg megtehetsz, hogy elismered a hibádat, leírod, hogy belátod, hogy hibáztál, elnézést kérsz, biztosítod a játék üzemeltetőjét, hogy nem követed el újra a hibát és megkéred, hogy engedélyezzék újra a játékban való részvételedet. De mindezt nem csak leírnod kell, hanem tartani magad ahhoz, amit leírtál. El kell fogadnod, hogy nem biztos, hogy kapsz még egy esélyt, és ha nem kapsz, el kell fogadnod ezt a tényt és keresned más elfoglaltságot. Ha kapsz még egy esélyt, akkor tudnod kell, hogy nagy valószínűséggel rajtad tartják a szemüket.


Amennyiben indokolatlanul bannoltak, úgy felhívhatod erre a figyelmet, kérhetsz indoklást és kérheted a bannolás feloldását. (Ezt is érdemes udvarias formában tenni.) Persze ebben az esetben érdemes elgondolkodni azon is, hogy mennyire érdemes időt, energiát szánni egy olyan játékra, aminél mindenféle valós indok nélkül bannolják a játékosokat.

2011. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen jogosan adtak IP bannt, és persze meg is indokolták azt, hogy miért. Bocsánatot kérnem pedig sajnos fölösleges, mert csak nagyon csúnya nyalással (valahol ez is indok arra amit tettem) lehetne visszakerülni, nekem pedig ehhez nincs bőr a képemen. A játék ingyenes volt, szerver pedig még 1000 ilyen, de ez a szerver nagyon magával ragadott, ezért lenne fontos visszakerülni. Nem szoktam ilyen módszerekhez folyamodni, és remélhetőleg nem is fogok, de itt már nagyon elegem lett abból, hogy az összes topos ember ott nyal az adminoknak ahol tud, és ezért kb. következmények nélkül csalnak össze vissza. Nem csináltam egyebet mint átadtam pár "illegálisan" szerzett nagy értékű cuccot és ebből kaptam részesedést.

A válaszodat természetesen köszönöm :).

2011. nov. 2. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérd a szolgáltatód, hogy változtassam meg az IP-d valahol ingyenes valahol 1-5000 forint között van.
2011. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:

#2:


Az írásod, stílusod alapján intelligens embernek tűnsz. Minek pazarolnád egy ilyen dologra az erőfeszítéseidet? Rengeteg hasznos és/vagy szórakoztató dolog van neten és a neten kívül is. Gondolj bele, hogy milyen jelentősége lesz az életedben mondjuk 5 év múlva ennek a játéknak? 5 év múlva a játék sem fog létezni, ha ilyen hozzáállással működtetik.


De ha mindenképpen ragaszkodsz ehhez a játékhoz, akkor azért lehet trükközni. Ha a játék böngészőn keresztül fut, úgy érdemes törölni a sütiket az adott oldalon. Ha flash játékról van szó, akkor érdemes a flash által tárolt adatokat is törölni. Ezután érdemes várni némi időt, mondjuk pár hetet. Utána érdemes újra regisztrálni, természetesen ha email cím kell a játékhoz, érdemes új email címet létrehozni hozzá. Ha így is bannolva találod magad, akkor írsz egy levelet az adminoknak, miszerint nemrég szerettél volna regisztrálni, de nem sikerült, mert bannolva találtad magad. A játék üzemeltetői nem tudhatják, hogy a te IP címed fix és hogy ugyanaz a személy vagy. Persze érdemes pl. az írás stílusodat is megváltoztatni. pl. sok helyesírási híbát berakni a mailbe,a mondatokat kissbetüvel kezdni esetleg wmilyen szlenget használni lehagyni a veszöket v a szóközöket vagy sok szájlit :) belerakni :O meg jósok fogalmazási hibát jó sokat tenni bele a mailbe hibát ;-) ;-P


Persze ennek az az ára, hogy újra kell kezdened a játékot, de ha maga a játék vonz, akkor szerintem ennyi áldozatot lehet hozni érte.

2011. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szintén fix IP van és úgy sikerült ingyen megváltoztatnom hogy átríttam a hálókártya MAC számát egy progival (sajnos a nevét nem tudom de megkereshetem) majd újraindítottam a modemem

Ha routered van akkor nézd meg hogy a menüjébe nem-e lehet ezt elvégezni

2011. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom!

Köszönöm mindenkinek a válaszát, ment mindenkinek a zöld kéz :).

2011. nov. 4. 10:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!