Hogyan tudok egy képre, egy másik kép részletét rátenni?
21:56
A válaszoddal nem is lenne különösebb bajom, ha nem kezdő lennék.( Valamikor mindenki kezdóként indult)
Vagyis:Töltsem le a GIMPet, majd ott nyomjak "A"-t, utána "B"-t, és hogyan tovább?
A végén örülés és egy nagyon nagy köszönet, amiért megtanitottál arra, amit kérdeztem.
Minimális szinten a Windows képkezelője a Paint is képes erre:
1. Nyisd meg azt a fájlt a Painttel, amelyből ki akarod vágni az adott részletet.
2. Jelöld ki a megfelelő részletet és helyezd vágólapra (Ctrl+C vagy Szerkesztés menü > Másolás)
3. Nyisd meg azt a fájlt, ahova be szeretnéd illeszteni.
4. Nyomd meg a Ctrl+V -t, vagy Szerkesztés > Beillesztés
5. Húzd az egérrel a részletet a megfelelő helyre.
Persze ehhez az is kell, hogy megfelelő méretű legyen a forrás- és a célkép. A fenti módszerrel téglalap alakú részletek másolhatók.
Ha ennél többre vágysz, úgy ahhoz nagyobb tudású program kell. Erre számtalan megoldás van. Olcsó-ingyenes, kicsi-hatalmas méretű, bonyolut-egyszerű program. Sőt vannak online megoldások is.
Kérdés, hogy egészen pontosan mit szeretnél csinálni. Pl. ha egy embert átmontírozni egy másik képre, akkor az már jóval bonyolultabb. Főleg ha azt szeretnéd, hogy a másolás ne látszódjon. (Ez utóbbi esetben pár hónap intenzív tanulás, gyakorlás is kell.)
22:24
Köszönöm és küldtem a zöld ikont!
22:24
Túl az előző bejegyzésemen.Valójában nem szégyenlem bevallani kezdő helyzetemet.Kaptam is érte nem egyszer a pofámra lekicsinylő megjegyzéseket.Valójában nem is érdekel, inkább a válaszolómat minősiti.Elfelejti, hogy egyszer ő is kezdő volt.
Az utolsó mondatodban (is)igazad van. Az egyszerübbtől lehet a bonyolultabb megoldások felé haladni.
Bizonyára lesz még kérdésem, jelentkezni fogok.Ezért is emeltem ki a kérdésem.Egyébként az online megodásokról irnál néhány ismertetőt?
Igen, egyszer mindenki volt kezdő, ezért is próbáltam meg használható tudást adni, megpróbálván elkerülni a lekicsinylésnek még a látszatát is.
(Az utolsó mondatom inkább arra vonatkozott, hogy egy organikus képekből készített, de eredetinek tűnő fotómontázs elégé nehéz feladat. Kb. olyan, mint kézifékes fordulóval beállni két autó közé. Tényleg hosszú idő kell hozzá, intenzív tanulás, gyakorlás.)
Azért azt is meg kell jegyeznem, hogy ha kezdő vagy a számítógép használat terén, akkor érdemes átrágnod egy olyan könyvet, ami a Windows kezeléséről szól. A kérdésedre biztosan sokan rávágták volna: „vágólap”. Amennyiben nem ismered ezt a fogalmat, akkor tényleg ajánlok egy Windows könyvet. Ez kb. olyan ismeret, mint az autónál az ablaktörlő. Persze lehet nélküle is vezetni, de azért a legtöbb ember tudja, ismeri, tudja mire jó, és tudja, hogy pontosan ezt kell használnia, ha esik az eső.
A tanulásnak a könyv csak az egyik, de nem a leghatékonyabb formája. Szerintem leginkább úgy lehet megtanulni valamit, ha önmagunktól jövünk rá dolgokra. Én mindig, mikor egy új programmal találkozom, nekiállok kísérletezni vele. Végignézem a menüt, hogy milyen funkciók vannak. Amit nem értek, azzal elkezdek kísérletezni. Minden betűnek, ikonnak lehet jelentősége. „Vajon mit takar a Szerkesztés menü a Jegyzettömbben? Mi az, hogy másolás, meg beillesztés? Próbáljuk ki. Aha! Szóval ezt csinálja. Node miért van ott az, hogy Ctrl+C? Aha, szóval hogy ezt billentyűzet segítségével is el lehet érni, kattintgatás nélkül! Stb…”
Szintén hatékonyabb, ha a kérdésedre a választ megpróbálod magad megtalálni. A Windows programokhoz legtöbbször van magyar nyelvű súgó. A google segítségével is – ha megtanulsz jól keresni –, előbb kapsz választ, mint mondjuk ha felteszed itt a gyakorikerdesek.hu -n.
Az online megoldásról személyes tapasztalatom nincs, csak hírből tudom, hogy ma már egészen nagy tudású online képszerkesztő „programok” vannak. A google-ba beírtam, hogy „online képszerkesztő” és az első találatok egyikére ez a cikk jött ki:
Itt felsorolnak pár online szerkesztőt, lehet érdemes kipróbálni.
Hozzá kell tegyem a témához, hogy a Windows beépített szerkesztőprogramja – a Paint – a lehető legbutább program ezen a téren. Szerintem ennél ezek az online szoftverek is többet tudnak. Kicsit visszatérve az offline programokhoz: a leginkább használt nagy tudású képszerkesztő az Adobe PhotoShop, ami valóban nagyon sokat tud, de egy abszolút kezdő számára ijesztő lehet. (Nem beszélve arról, hogy drága szoftver. Ha meg illegális módon szerzed be, akkor ott az esély, hogy a telepítőbe becsempésznek egy vírust.) A GIMP nevű szoftver a legjobb ingyenes alternatívája a PhotoShopnak, de ez talán még inkább repülőgép műszerfal egy kezdőnek. Vannak kisebb – kevesebb tudású, kisebb helyet foglaló, gyorsabban elinduló – alternatívák is, hogy csak egyet említsek: a „paint.net” nevű program. ( [link] )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!