Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jók a 5:4-es képarányú monitorok?

Jók a 5:4-es képarányú monitorok?

Figyelt kérdés
Monitorvásárlás előtt állok, és kedvező áron láttam ilyet, de nem ismerem. 4:3-om volt eddig, a wide-ok nem tetszenek a képtorzítás miatt. Tudja kezelni az 5.4-et az XP, nem lesz gond a játékokkal?
2011. szept. 24. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig a wide monitorok kényelmesebbek a szemnek.

5:4-es arányról most hallok először o.O

2011. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A wide megfelelő felbontásban nem torzítja a képet - ahogy a többi sem. (ha nem filmet nézel, akkor a 4:3 a legjobb, de nekem azután inkább az 5:4, mint a 16:9 - ami viszont filmekhez a legjobb)
2011. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"a wide-ok nem tetszenek a képtorzítás miatt."


User error. A monitorok jó része automatán korrigál képarányt (például az összes Samsung), ha pedig nem, megteszi ezt a videokártya gpu-skálázással, tehát amit írsz, az egy nemlétező probléma.

2011. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tamasoft ***** válasza:
A 16:9-es monitorokat (és úgy általában az összes lcd monitort) a monitor által elérhető maximális felbontáson érdemes, mondhatni KELL használni, akkor nem fog torzítani.
2011. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól beszél. Mellesleg én konkrétan 4:3 képarányú LCD monitorról még nem is hallottam, ott az 5:4 a "négyzet alakú". Kérdező, te meg inkább wide monitor vegyél, mivel jóval olcsóbb a régi szabványtól, és sokkal kényelmesebb a használata. Az, hogy torzít, az hülyeség. A natív felbontásán kell használni, és biztos, hogy tökéletes lesz. Mellesleg egy kis személyes tapasztalat, XP -n a wide monitor sokkal kényelmesebb, több gyorsindító ikon tehetsz ki, és több minden lehet megnyitva is anélkül, hogy megtelne a tálca.
2011. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ASUS wide monitor nem torzít, de ez beállításoktól függ. Ha van grafikai vezérlő, akkor azt is be kell állítani arányosra. Nálam négy éve megy, soha nem torzított, most se teszi.
2011. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha grafikával dolgozol vagy képekkel akkor 5:4 es

szinte kötelező, mert pl. plakátot csak 5:4 es monitoron lehet rendesen átlátni. Nekem egy 7 éves 5:4 es samsung syncmaster em van és nagyon meg vagyok vele elégedve.

De ha alap felh. + film + játék akkor 16:9 es.

Meg persze a 16:9 es monitorok olcsóbbak is

2013. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!