Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok . Iso fájlból...

Miért nem tudok . Iso fájlból készített DVD-t bootolni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy programot, ahol azt írták, hogy ne csomagoljam ki, hanem egyből írjam ki a lehető leglassabb sebességgel.

Jó. Letöltöttem. Utánanéztem a dolognak és végül a PowerISO mellett döntöttem. Mivel magyar a program, nehezen tudom elképzelni, hogy én hibázhattam, de ha igen szóljatok.

Beraktam a DVD lemezt és csatoltam a becsomagolt .iso fájlt. Kiírtam a leglassabb sebességgel. Most a lemezen rajt van a program normálisan (tehát nem becsomagolva). Gondolom ez jó. El is tudom indítani windows-on belül de ha be akarom bootonli akkor nem megy. Már bootoltam meg CD-t nem is olyan rég, méghozzá az eredeti Windows XP-t. Na az ment, de erre azt írja ki, hogy:


Cannot boot CD/DVD, Code: 5

(American Megatrends-ről van szó )


Lehet az a baj, hogy a gépem túl régi, az új progi meg új ?


2011. szept. 21. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez valami program nem?

nem tudsz vele bootolni csak operaciós rendszerekkel.

gondolom azért kelet iso ról mert igy ha feltelepited és cd t kér akor ez a másolt is elég neki "olyan mintha eredetid lene"

de ez mi játék? vagy valami tanulós program?

mert azt nagyon kétlem hogy opercaciós rendszer ( olyan mint a windows) tehát sose tudsz ezel bootolni

viszont amire való ara tudod használni:)

2011. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

O.O

ez valami BIOS frisitö?

vagy kell valamien RAID driver a biosnak?

muszály ez neked?

mert amit nemtudsz windowsból frisiteni azt könyen tönkre teheted.

mért szükséges a bios,frisités?

látod már hiba van 2x esel irtad ?

tehát kitudja milyen egyéb hiba lehet vele

bios t frisitenél aztán vihetnéd szervizbe és kitudja meg e tudják még az alaplapot menteni (jó talán meg kéne tudniuk) csak hát kel ez? mért nem szervizbe frisiteted?

2011. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oprendszer, csak nem akartam írni hátha valakinek nem tetszik
2011. szept. 21. 09:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Megvan a probléma.

Régebbi MSI alaplapok nem biztos hogy tudják futtatni...

2011. szept. 21. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol van az oldala? mert én nem találok ilyen oprendszert csak bios kezelöt, hardver diagnosztizálót ilyesmit.

mire akarod használni? servernel nem igazán lehetne ilyent.

rengeteg linux változat van

de ez valami hardverredszer tesztelö állitgató lehet.

biztos jó dolog de milyen gépre lesz és mért?

windows 7 el is kilehet simán irni iso t meg astroburnal (amit te irtál az nem mindég szuperál)

illetve lehet fontos a dvd

szimpla irható dvd legyen (vagy nem cd s ez?)

tehát ne rw legyen meg ne + os és ne különleges méretü (hanem a leglapabb)

2011. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aham igen régebi msi nemtudja futatni

hát akor ténleg valami hardver kezelö rendszer ez szerintem. nemtudja akor nemtudja:) ha megvan a probléma.

2011. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, elnézést kicsit félreérthrtő lett a kérdés :S

Windows 7 et írtam ki DVD lemezre és a baj az hogy az alaplapon nem támogatja a Windows 7 bootolást valami ok miatt.

Szóval valószínűleg az amit kiírtam hibátlanul megy csak nem ezen.

2011. szept. 21. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!