Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítene valaki beállítani a...

Segítene valaki beállítani a hangot a gépemen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy újraraktam a WIndows-t a PC-men. Ugye utána teljesen fapados volt...se internet se hang, semi bármiféle program. Elkezdtem tehát rárakni a drivereket, de egynél megakadtam; Ez pedig a hangkártya drivere, vagy a hang. Mert feltelepítettem először az alaplap audio driverét, utána a hanngkártya driverét. De semmi. Ahova a fülest, mikrofont be kell dugni az az alaplapon van rajta, különálló rész ahova lehet valamit dugni, csak a videókártya. Nem értem hogy akkor hogy lehet hangkártya a gépemben. Ja és bisztos hogy valamit csináltam vele, mert az elején mikor nincs hangi driver a gépen, akkor így pittyeg a gép ha van valami, MSN-en üzenet jön, vagy ilyesmi. Ez nálam volt, de amint felkratam az alaplapi drivert, ezek a hangok megszűntek. Szeretném már, ha megszólalna, de nem vagyok olyan tapasztalt hogy tudjam a hiba forrását. Várom válaszotokat. Üdv
2011. szept. 17. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a témában, de elmondom, amit tudok. Úgy tűnik, hogy két hangkártya van a gépedben: egy picike kis hangkártyát ráforrasztottak az alaplapra a gyárban (ezért van rajta jack-aljzat, amibe fülest tudsz dugni). Ezen kívül van még egy hangkártyád, ami feltehetően okosabb és így szebb hangokra képes, mint a kistestvére az alaplapon. Elvileg ezen is kéne lenni jack-aljzatnak.


Most következik az, amihez már tényleg nem értek. :) Elképzelhető, hogy a BIOS-ban vagy valahol le van tiltva az egyik hangkártya, és te pont abba dugdosod a hangszórót. Az is lehet, hogy egyik sincs letiltva, emiatt összevesznek és ezért nincs hang. Nézd meg, nincsenek-e olyan kimenetek, amiket eddig nem vettél észre, és hogy nincs-e valahol valami letiltva (ha más nem, keress valakit, aki tud angolul, és olvassátok végig a BIOS összes opcióját, hátha rábukkantok a megfelelőre).

2011. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos...a hiba nagyon egyszerű volt, de mégsem gondoltam rá. A szaványos zöld lyuk helyett a kékbe kellett dugni. Hihetetlen de igaz. Mindenesetre köszönöm a fáradságot:)
2011. szept. 17. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Vicces, úgy látszik valaki elforrasztott valamit odabenn. Egyébként szerintem keresd ki hangkártya pontos típusszámát, és írd ki ide, hátha sorozatos a hiba. Így ha valakinek hasonló van és rákeres, nagyobb eséllyel találja meg itt a megoldást.
2011. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!