Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép előtt ülők:nektek...

Számítógép előtt ülők:nektek hogyhogy nem fájdul meg a szemetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 01:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A karikatúrák miatt nekem is sokat kell gép előtt ülnöm, de én is régi crt-t használok rá és semmi bajom (:
2011. szept. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Én tv-t is nézek közben,nem csak a játékot bámulom..))) De vegyél szemüveget!
2011. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás CRT 85Hz-n.

Van hogy napi 12-16 órát is dolgozok a gép előtt, mégis bírom.

2011. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Nekem szemüvegben is fáj a szemem, pedig naponta csak három órát ülök a gép előtt. Ilyenkor is inkább akkor, ha olvasok.
2011. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Fos a monitorod, nem ilyen tescós szar LCD fost kell venni hanem valami normális sokherces monitort.
2011. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Nekem nem fáj semim!Bár új a gépem! :)
2011. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A jó monitoron nem szabad spórolni (na meg persze nem is lehet), és egy jó minőségű, progresszív LCD monitor miatt maximum csak placebo tünetek lehetnek (persze, ha megfelelő a magassága, a pozíciója, a fényereje, jó a háttérvilágítás, nincsenek erős ellenfények és ami a legfontosabb, megfelelő távolságból nézed). Ja, és persze a jó minőségű kábel is alapfeltétel, mert az olcsó 1000-2000 forintos kategóriában könnyen mellé lehet fogni (addig észre sem veszi az ember, amíg egy minőségi kábelre nem cseréli, utána meg saját magát szidja).
2011. szept. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Veszel egy normális ledes monitort semmi bajod nem lesz, nem olyan egetverő ára van már. De persze nyilván az is lehet hogy a szemed rosz, orvosi vizsgálattal hamar kiderül.
2011. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Megszoktam. :)
2011. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

CRT monitor esetén minimum 85Hz-re kell állítani a képfrissítési frekvenciát.


TFT monitor esetén vedd lentebb a fényerőt, állíts a kontraszton is, illetve ne használd teljesen sötét szobában.

2011. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!