Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A futártól a számítógépet...

A futártól a számítógépet hogyan kell átvenni?

Figyelt kérdés

1.Kell-e és ha igen, akkor hogyan ellenőrizzük a futár által hozott számítógép sértetlenségét, illetve működőképességét, hiánytalan meglétét? kell-e ellenőrizni és hogyan, hogy a számítógép nem tartalmaz-e (gyári)hibás alkatrészeket?


2.Ha meghozza a futár, megnézzük-e, sértetlen-e a csomagolás, ezután a jelenlétében ki kell bontani? A jelenlétében kell beüzemelni? Meg kell-e győződni a számítógépházba szerelt alkatrészek hibátlanságáról és meglétéről, például nem rázta-e szét a magyar úthálózat?


3.Még milyen teendők vannak az átvétellel kapcsolatban?


4.Megkapjuk a beszerelt alkatrészek dobozait, csomagolásait is? Mert több helyen is olvastuk, hogy későbbi hiba esetén a garancia feltétele a csomagolás megléte.


2011. aug. 30. 13:20
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Mindenképpen érdemes a futár előtt kibontani, az van-e benne (+ alaplap, videókártya telepítő cd-je, stb.), látható sérüléseket keresni a csomagoláson, vagy a gépen. Ha van ilyen, akkor jegyzőkönyvet kell felvetetni.

Azt nem tudom, van-e olyan futár, aki megvárja, míg a lakásban beüzemeled, én még ilyenről nem hallottam. (Főleg, ha oprendszer nélküli a gép.)

Ha oprendszeres, akkor behívod egy kávéra, gyorsan bekapcsolod a gépet, és néhány perc alatt kiderül a lényeg.

2011. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg kell, hogy várja a futár ez nem is kérdés.

Több netes cégnél ott van a rendelési feltételeknél, hogy a csomagot a futár jelenlétében ki kell bontanod és annak tartalmát ellenőrizned kell.

Egyébként ha megveszel egy nagyobb értékű terméket a tuskóban vagy más multinál ott sem mindig tudod kipróbálni, hogy rossz-e az általában csak otthon derül ki és akkor 3 munkanapon belül cserélniük kell. Ezt a 3 munkanapot próbálják elodázni és azt mondják, hogy 3 nap, NEM ez 3 MUNKAnap.

Erre van a 8 MUNKAnapos elállási lehetőséged netes vagy telefonos rendelés esetén IS.

2011. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nem lehet a csomagolás a garancia feltétele. Ezt nem tudom, hogy hol olvastad, mert ilyenhez nem lehet kötni a garanciát. Persze nem hátrány, hogy ha meg van.
2011. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak 1 jó tanács: a futár jelenlétében vizsgáld meg nincs-e a záró/ragasztó szalag esetleg átlátszó ragasztó szalaggal átragasztva. elsőre nem szúr szemet de ha már felvágtad..... raktáros vagyok tudom mit beszélek :)
2011. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 vagyokakilehetek ***** válasza:

elmondom az én tapasztalatom.


itt vettem gépen /neten megnéztem telefonon megrendeltem/

[link]


1- telefonon felhívtak hogy mikor tudná hozni a futár.

2- futár megérkezett

3- átadta a számlát és a garancia levelet.

4- mondtam neki hogy fizetés előtt átnézném az árut.

5- azt mondta rendben / ez is benne van a szerződésében /

6- óvatosan kibontottuk a csomagolást / nem úgy mint a karácsonyi ajándékot szoktuk (széttépni)/

7- üzembe helyeztem az egész gépet, monitort, billentyűt, egeret,

8- bekapcsoltam és a BIOST átnéztem azt tartalmazza e amit rendeltem / RAM WINYÓ STB /

egy gyors bootolás egy WIN7 lemezről

9- többiben megegyeztünk hogy ha valami később mégis hibás lenne jelzem a cég felé

/ netes vásárlás alapfeltétele hogy 8 napig bármikor vissza állhatsz a vételtől a pénzt pedig vissza kell adni a cégnek

[link]

Internetes szerződések esetén főszabály: amennyiben a vásárló meggondolta magát, 8 munkanapon belül indokolás nélkül elállhat a szerződéstől. /


10- fizettem

11- minden rendben volt és van is azóta is..

2011. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen paírokat kell átvenni a futártól ,és kell-e valamit aláírni.
2011. szept. 1. 14:26
 7/9 vagyokakilehetek ***** válasza:

a számla és a garancialevelet mindenképp kérd el...

anélkül el ne engedd

2011. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egy garancialevelet adnak, vagy minden alkatrészhez külön-külön?
2011. szept. 2. 13:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha összerakatunk egy gépet, és a számlán az szerepel, hogy a számla egyben garancialevél is, abban az esetben is kell a garancialevél is?
2011. szept. 2. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!