Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Random fagyások. Mitől lehet?

Random fagyások. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném a konfiggal, utána részletezem:


MB: GA-M720-US3 rev 1.0

CPU: AMD Athlon II X3 425 2,7 GHz

VGA: Leadtek PX9800 GT 1 GB (energiatakarékos=butított)

RAM: 2x2 GB Kingmax DDR2 800 MHz

HDD: Samsung 1TB

Opt.: LG GH22NS50

Táp: Corsair CX400W


A probléma:


A gép véletlenszerűen fagy. Az utolsó képkocka látható folyamatosan a képen, és az utolsó fél másodperc hangját beakadva ismétli igy berregve pár másodpercig. Legtöbbször játékokban fordul elő, nem kötött semmilyen konkrét ponthoz, bármikor, bárhol előfordul játék közben. De volt példa már arra is, hogy egy sima YouTube videó nézése közben is ugyanígy lefagyott. A hűtéssel nincs gond, minden normális értékek között mozog. A dolog nem állandó, van hogy 1-2 hétig fagyásmentes, van, hogy naponta többször is fagy. Például ma eddig 3-szor, 2-szer a Call of Duty Black Ops indítását követő 5 másodpercen belül, egyszer pedig YouTube közben. Kék halál nincs, nem hoz be semmi ilyesmit. Semmi sincs overclockolva, minden a gyári órajelen van. Merevlemez hibát is kizárnám mert karácsonykor lett bele ez, és már az az előttivel is csinálta. Mivel nem annyira gyakori esemény, nem zavar, de mégis aggaszt, hogy valami baj van.


Játékok ahol észleltem a hibát:


- Call of Duty 4

- Call of Duty MW2

- Call of Duty Black Ops

- Need for Speed ProStreet

- RailWorks 2 TrainSimulator


Nagyjából csak ezekkel játszok, szóval eddig mindben. Mint mondtam nem volt konkrétuma a fagyásoknak, nem különösen megterhelő résznél fagyott vagy ilyesmi, teljesen random. Ja és még hozzátennék egy észrevételt: az alaplap a gép indításánál előfordul hogy nem ad ki hangjelzést, ami ha jól tudom a táppal kapcsolatos. Előre is köszi a segítséget! :)


2011. aug. 22. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia


Egy rossz táp okozhat fagyást,célszerű valakitől kölcsönkérni egy másikat.


Továbbá érdemes a biosban kicsit kutakodni,például a ramoknak kicsit nagyobb feszt adni.

Jártam már így hogy kevés volt a ramoknak a fesz,ezért fagyott a gép.


továbbá tudom hogy nincs kékhalálod,de attól még a minidumpot nézd meg!

[link]

2011. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

menj az eszközkezelőben, és nézd meg h ott minden rendben van e. ha vminek hiányzik a drivere tedd fel.


de lehet és valószínű h harver problémád van

alaplap, táp, memoria.

nem ír sohol semmi üzenetet, indításkor se?

2011. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok-sok minden lehet. Lehet: alaplap, proci, video, memória, hdd és ezek együtt. A problémát itt nem tudod megoldani. Keress föl egy helybéli szakit.
2011. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a minidumpot, 4 fájl van benne, és a legutóbbi ami tényleges kékhalál volt, arra még emlékszem is, le akartam tenni a Win7-et alvóba, és miután elsötétült a kép, beadott egy BSoD-t, INTERNAL_POWER_ERROR-al.
2011. aug. 23. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


angolul van de csak 4 lépés.

lényeg h a start kellékek parancssorra katt jobb gombbal és rendszergazdaként futtasd és írd be ezt :

powercfg /hibernate /size 100

aztán enter és kész is.

ez a hibernálási problémára van, de lehet ez okozota a többi problémát. ez majd csak ezután fog kiderülni.

2011. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!