Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nekem még IDE ATA csatlakozós...

Nekem még IDE ATA csatlakozós winyóm van a gépbe. Elég régi a gépem is. Ha veszek egy ATA-SATA átalakítót, és rá rakok egy SATA winyót, akkor biztos, hogy felismeri? Vagy kell még valamit csinálnom?

Figyelt kérdés
Úgy akarom,hogy a SATA winyón ne legyen op.rendszer,csak az ATA winyón.
2011. aug. 18. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

olyan átalakítót biztos nem fogsz kapni, mert nincs kisboltokban


PCI, vagy PCIE to Sata kártyát kaphatsz már a boltban, a kétportost ötezerért.

ennek a kártyának külön biosa van, tehát ha erről akarnál bootolni, akkor itt kell majd beállítanod, nem az alaplapi biosban, továbbá az alaplapi biosból ki kell venned a HDD-t a boot listáról. Amennyiben ez benne marad, biztos lehetsz benne, hogy nem a kiegészítő kártyán levő merevlemezről fog bootolni.

2011. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem elég a kábel átalakító?Hanem más is kell hozzá?Én annyira nem értek hozzá!!!
2011. aug. 18. 18:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondolsz?


[link]

2011. aug. 18. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!