Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pc-t rákötöttem HDMIvel...

Pc-t rákötöttem HDMIvel LCDre, jó volt a hang, most 5.1es genius SW-hf 5.1 4500 hangfalrendeszerrel nincs hang, csak ha szarabb képminőségő DVI kábelt használok. Hogy tudom jó HDMI kábellel a hangfalakat megszólaltatni?

Figyelt kérdés
próbáltam a tvben állitani hogy külső hangfalról szóljon ,semmi.Próbáltam pcről csatlakoztatni, semmi. Segitsetek.
2011. aug. 15. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor HDMI-re kötsz valamit, első körben a Win átáll arra a hangeszközre, így a másik kimeneten nem lesz hang.

A megoldás: a HDMI csatlakoztatás után az értesítési terület melletti hangerő ikonon jobb klikk, és a lejátszóeszközök menüpontban tedd alapértelmezetté a géped elsődleges zajkeltőjét. Ezek után TV-vel is szólnia kell a hangrendszernek.

2011. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

sikerült hangot csallnom rá. Relatek HD audio manager a gyári hangkártya kezelő, mikor bedugok egy jacket kérdezi mire akarod rakni, pl hátsó hangfalakra, nah ott lehet próbálgatni hogy play -ra nyomsz és mutatja hogy mit szólaltat meg , melyik hangfalat, nah ugy szól,

a GOND: elinditok egy filmet és a tv-n szólal meg.

2011. aug. 16. 16:19
 3/3 A kérdező kommentje:
rájöttem, a lejátszó programon bellül kellett átálítani hogy melyik hangkimenetet használja, de nem mindjárt ment át a hang, várni kellett rá.
2011. aug. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!