Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány karaktert írtok le 10...

Hány karaktert írtok le 10 perc alatt a 10 ujjas vakírással?

Figyelt kérdés

Én 2300 körül, de szerintem ez nagyon kevés. Meg pl. vannak olyan szavak, amiket gyakran írok, akkor simán megy, de vannak olyanok, pl neutrális zsír, most csak kitaláltam valamit, az lassabban megy, mert nem írtam annyit, plusz amiben van pl. ö meg ü meg ű, ezek valahogy nem esnek kézre...

Szeretnék gyakorolni, ha benyomom az info rádiót mondjuk (pfujj), és próbálom írni, amit mondanak, akkor az segíthet?


2011. aug. 2. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

vizsgákon 10 perc / 1000 (vagy talán 1200 vagy 1500) karakter / 0 hiba a kiváló eredmény


Ha 10 perc alatt a karakterhatárnál többet írsz hibátlanul, az több mint jó és nem kevés. Ha vannak hibák, de megvan az 1000 karakter és van időd a 10 percből kijavítani, az szintén teljesen jó.


A rádiós megoldás azért nem jó - bár a diktálást imitálja - mert túl gyors. Ha lemaradsz, nem éred utol szöveget, ha a szöveg gyors (egy bejelentkezés időkhöz van kötve, van amikor gyorsítania kell a bemondónak hogy beférjen az időbe) akkor belekavarodhatsz, és kizökkenthet a tempóból.

Ha viszont egy szöveget másolsz, azzal tudod tartani a saját tempót, előre és vissza is tudsz olvasni, és ha a 10 perces mérést nézed, akkor az előtted lévő szöveg segítéségével ellenőrizni és javítani is tudod a gépelést. A lényeg úgyis az, hogy berögzüljenek a billentyűk helyei, hogy milyen nyomással kell őket leütni, hogy hol találhatók olyan karakterek, amiket a gyártók sokféleképpen helyeznek el (magyar ékezetes magánhangzók például). Szerintem a szövegmásolás hatékonyabb (de csak mert mindig így tanultam és ilyen vizsgák voltak).

2011. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 jozsi2011 válasza:

Van a gépírást tanító könyv. Abból érdemes végig venni az összes leckét és sokat javít a tempón.

Ezt követően inkább érdemes úgy gyakorolni, hogy újságot vagy könyvet olvasol és csak azt nézed és úgy írod a szöveget, majd ha csipog a stopper akkor ellenőrzöl.

Sokat számít szerintem a gyorsaságban a billentyűzet is. Van ami kifejezetten gépírásra van kitalálva, van ami megfelelő és van ami katasztrófa....

Én is lemérem ma, hogy mennyit írok... már kíváncsi lettem. :D

2011. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, a tanácsokat, akkor a másolással próbálkozom.

Második: Na megnézted? :)

2011. aug. 3. 20:10
 4/5 jozsi2011 válasza:
Bocsi eddig még nem mértem le, mert simán elfelejtettem... :( Holnap tuti lemérem, kiírtam a gép fölé a falra :D
2011. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Én fél évig tanultam a 10 ujjas vakírást, és eleinte eléggé nehezen ment, főleg írógépen, de aztán az utolsó hónapra már 2600-2700 körül jártam (200 volt az elvárás), 1 percesben pedig volt amikor 300 feletti leütést csináltam.


25/F

2014. jún. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!