Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok két embert...

Hogyan tudok két embert összeszerkeszteni Photoshoppal?

Figyelt kérdés
Elég hülyén fogalmaztam, de nem tudtam máshogy :) Arról van szó, hogy az unokahúgom megkért hogy szerkesszem össze a kedvenc énekesével, mintha ott állnának egymás mellett, mert azt szeretné, hogy a barátnői azt higgyék, hogy találkozott az illetővel. Mivel éppen szülinapja lesz, szeretném ezt tökéletesen megcsinálni neki. Tudnátok küldeni egy linket, amin megmutatják, hogyan kell csinálni? Kerestem youtube-on, de nem sok sikerrel. nem tudom, hogy keressek rá, de kell, hogy legyen ilyen videó, vagy ha valaki ért hozzá el is magyarázhatná...Előre is köszi a válaszokat! :)
2011. aug. 2. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Maszkolás (masking) a művelet neve amivel meg tudod oldani, elég sok oktatóvideó van róla.

Nem feltétlenül azt a megoldást mutatják be amit te is el akarsz érni, viszont ha megtanulod magát a maszkolás folyamatát, azt már meg lehet valósítani bármilyen elképzelés szerint.


Ez a videó például nagyon jól bemutatja a lényegét, ha még nem hallottál volna róla eddig:

http://www.youtube.com/watch?v=gf06lxCKGlA


A videóban szöveggel és képpel dolgoznak, és csak nagy vonalakban vannak a hatások bemutatva, de az emberek montázsolása (talán erre is rá lehet keresni, fotomontázs vagy képek összemosása, montírozás) részletesebb, időigényesebb munka. A bemutatott dolgokat olyan módon kell ebben az esetben létrehozni, hogy betöltöd a két képet, majd egy munkalapra húzod őket. Elhelyezed egymás mellett őket, majd egy maszk segítségével leradírozod azokat a részleteket amik nem kellenek. Olyan szinten kell ezt a "radírozást" (nem valódi radírozás, csak fekete vagy fehér ecsettel való festés) elvégezni hogy a végén csak az eredeti kép maradjon a tesóval, meg a ráhúzott kép az énekessel, és arról a képről minden le van festve, csak az ember alakja marad. Ha eltérnek az arányok és méretek akkor még lehet nagyítani vagy kicsinyíteni, és a végén belenagyítva kel addig folytatni a radírozást, míg az énekest tartalmazó képből tényleg az énekes körvonalán kívül semmi nem marad.


Pár óra alatt bele lehet jönni. A végeredmény viszont nem feltétlenül tökéletes, hiszen elég ha csak különbözőek a fehéregyensúly-értékek a két forrásképen, rögtön látszik hogy nem azonos időben (helyen) készültek, és akkor még utómunkára is szükség van hogy ezt javítani lehessen egy kicsit.

Illetve az ilyen fotómanipulációk bármilyen jók, egyszerűen látszik rajtuk hogy nem valódiak. Vagy vannak olyan esetek is, hogy az ismerősi kör tudja mi történik a másikkal, így nehéz elhinni például hogy Rihannával találkoztál az utcán, ha mondjuk minden nap amúgy kint bicikliztünk egymással. Maga a helyzet is kevésbé valóságos, én ha találkoznék a kedvenc énekesnőmmel, akkor azt 5 perc múlva mindenki tudná (lásd, facebookon olyat is olvashatunk amire kíváncsiak se vagyunk), fura lenne ha az éppen a születésnapkor merülne fel apropóként, hogy amúgy találkoztam Rihannával. Bár ha ilyen espé szintű dolgokról van szó, azt bekajálják úgyis az emberek, de szerintem ilyen képekkel csak olyan embert lehet átvágni aki sosem találkozott fotómanipulációval (lényegében: 50-60 év feletti vagy 10 év alatti emberek).

2011. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ! Sokat segített, eddig más módszerrel próbálkoztam, de kipróbálom ezt is :)
2011. aug. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!