Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olvasási hibát ír ki a fénykép...

Olvasási hibát ír ki a fényképezőgépem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van benne egy SD kártya rengeteg képpel. A képeket letöltöttem kártyaolvasó segítségével, de amikor a gépen a nézegetőt használnám, az utolsó képet láttatja, de az összes többit nem. És Felkiáltó jellel írja: olvasási hiba! Szeretném a képeket elkészülés után is visszanézni és egy kicsit megijedtem, hogy a kártyám ment tönkre. Lehet ezt valamivel orvosolni?
2011. aug. 1. 19:54
1 2
 1/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Ezek szerint a képeket már letöltötted. Próbáld meg leformázni, először a fényképezőgépen. Ha hagyja, csinálj néhány képet, és próbáld ki.
2011. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A fényképezőgépen nem látok olyan lehetőséget, hogy formatálhassam a kártyát:( A menübe belépve, dátumot, képminőséget meg ilyeneket lehet állítani.

Tegyem a kártyaolvasóba és a gépemen csináljam? Azt hogyan?

2011. aug. 1. 21:02
 3/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Mi a fényképezőgép pontos típusa?
2011. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fujifilm 10.2
2011. aug. 1. 21:18
 5/13 legendavagyok01 ***** válasza:

A 10.2 az a megapixelek száma valószínűleg, nem a típusa...

Ilyesmik vannak (meg persze régebbiek):

[link]

2011. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
No igen, az a pixel száma...de nem volt más ráírva, a doboza, papírjai egyelőre ne tduom hol vannak. Holnap még keresem. De ezen múlik? Csak a fényképezőn keresztül lehet formatálni?
2011. aug. 1. 21:30
 7/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Nem, de ott biztosan jó lenne. Mindegy.

Akkor berakod a kártyaolvasóba. Sajátgépben jobb kattintás a kártya meghajtójára, Formázás...

2011. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kártyaolvasó egy DCIM mappát mutat elsőzör, ebben vannak 101, 102 ...stb. elnevezésű mappák 105ig. Nem én hoztam létre őket. Ha formatálok, ezek nem vesznek el? Vagy elveszhetnek és nem gond?
2011. aug. 2. 08:55
 9/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Miért, mi van bennük?

Fényképeknek kellene lennie, amiket lementhetsz a gépre, mert formázáskor minden adat elveszik a kártyáról.

2011. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze, a képek vannak benne. A kérdésem lényege az volt, hogy a képekkel együtt elvesznek-e a mappák, és ha igen az nem baj-e?
2011. aug. 2. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!