Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni a géppel,...

Mit lehetne csinálni a géppel, indításkor nagyon hosszú ideig töltődik fel? Van valami fortély, hogy ez az idő lerövidüljön?

Figyelt kérdés
2008. márc. 3. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

sokminden okozhatja.

ha sok eszköz (hdd, dvd, kártyák) van a gépben, akkor ezeket mind idő felismerni, ezen nem tudsz váloztatni.

A másik azok a programok, amik indulásnál betöltődnek. (driverek, háttérben futó alkalmazások stb.) Ezeken lehet segíteni. pl. az msn a legtöbb gépen elindul már az indulásnál, pedig tök felesleges. Sok médialejátszó indít a háttérbe alkalmazást (winamp, quicktime), amik szintén feleslegesek. Ezeket végig kell nézni és ki kell szedni. Játékok, főleg a tört verziók is hajlamosak mindenféle reklámalkalmazást feltelepíteni.

Az sem mindegy, hogy milyen sebességű a hdd amit használsz és mennyire van már szétforgácsolva, illetve mennyi a szabad hely. XP esetén igazából félévente-évente, főleg ha netet is használ az ember, illik legyalulni a rendszervinyót és újrarakni a rendszer. A sok egymásrapakkolódó hibajavítás is lassít. Ha egy újrarakásnál egyben mennek fel az is sokat segít.

2008. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kozben ahogy kijon egy masik iras vagy mi az nyomd meg a tab-ot picivel gyorsabb lessz :)
2008. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vírusfertőzés is okoz lassulást. Én 1 ideig elhanyagoltam a robotirtást, csak a vírusokkal foglalkoztam. Aztán amikor végre mégis megtettem, ez szemmellátható javulást eredményezett.
2008. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!