Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet törölni a BIOS...

Hogyan lehet törölni a BIOS kódot laptopnál?

Figyelt kérdés
Véletlenül elfelejtettem a laptopom bios jelszavát. Szétszedni nem akarom, mivel 3 év garit kaptam rá, és most 4 hónapos. Mi tévő legyek?
2011. júl. 31. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak kódok, amikkel elvileg be lehet lépni, rá tudsz keresni, ezek alaplap és bios függőek, bár én még működőt nem láttam ezekből. Legegyszerűbb lenne, ha levennéd az alját és resetelnéd a biost, ha van jumper, akkor azzal, de ha nincs, akkor az elem levételével.

Nem akarlak erre bniiztat, de amikor én levettem a garis pecsétet, hogy kipucoljam, utána simán kicserélték gariban a ventilátort.

2011. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Panda Péter ***** válasza:

próbáld meg hogy kiveszed az akksit és nem is dugod hálózatra a gépet néhány napig. gondolom ugyanúgy van benne elem a bios chiphez mint egy desktopnál, meg kell várnod hogy lemerüljön.

illetve megpróbálhatod az insert gomb nyomvatartásást az indításkor, de az nem valószínű hogy laptop bios-oknál is működik.

2011. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. júl. 31. 21:42
 4/4 A kérdező kommentje:

Peti, egy gombelem nem hónapokig bírja? :O

Az insert gomb sajnos nem működik.

Írtam, ahonnan vettem a laptopot, és azt mondták, hogy garivesztés, ha megbontom a laptopot. :S

2011. aug. 3. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!