Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ugyanolyan...

Miért van ennyi ugyanolyan mmorpg?

Figyelt kérdés

Már napok óta nézegetem interneten a különféle mmorpg összegyűjtő és rendszerező oldalakat. Egyes játékokat le is töltöttem, de el kell hogy mondjam, elkeserítően szánalmas ez az egész mmorpg világ. Gondolom a wow miatt lehet az, hogy majdnem minden mmorpg ilyen:

-a questeket felkiáltójel jelzi, leadni akkor lehet, amikor kérdőjel van az npc feje felett.

-a harcrendszer az unalmas, és roppant idegesítő, lassú, teljes mértékben gép által vezérelt sza.r, ahol elég, ha nyomogatod az 1-2-3 gombokat, vagy még annyit se. Lock-on-target és több dolgod szinte nincs.

-totálisan összezavarodhat az ember, ha meglátja, hogy van 10 statja, 100 skillje, és találja ki, hogy mégis mire lenne érdemes rakni. Jobb esetben a játékban leírják, hogy mi mit jelent, de még ez se segít, mert a későbbiekben nem tudod, hogy mégis mire lesz szükséged. Például nem mindegy, hogy a játékban a dps vagy a critical damage dominál jobban, amit az elején még természetesen nem tudsz. Ezért a karaktert, amivel talán játszottál 2 hétig, dobhatod ki a kukába. Sokkal egyértelműbbnek kéne lennie az ilyen játékoknak és ha elbaszol valamit, kéne lennie megoldásnak. Habár egyes játékokban van is megoldás, de azok olyan roppant mennyiségű játékbeli pénzbe kerülnek, hogy elmegy az ember kedve, vagy így próbálnak pénzt szerezni, hogy csak valódi pénzzel lehet resetelni.

-a játékhoz nem kell "tehetség", csak szerencse és több hónapnyi játék. Ugye ez pont a harcrendszer miatt van.

-a küldetések szánalmasak. Fuss 10 kilométert, ölj meg 10 szörnyet 5 hóvirágért, majd fuss vissza. Vagy csak ölj meg 10 szörnyet. Igazából ez a két típus a végletekig ismétlődik, de azért van olyan is, amikor csak rohangálnod kell. Nem hiszem el, hogy nem lehet normálisabbra csinálni a küldetéseket. Az elder scrollsnak például sikerült, kár, hogy nincs online változat. De még abban is túl lassú a harc nekem. Gondolok itt most league of legendsre, amiben valóbna izgalmas az, hogy 5 másodperc alatt lekaszabolsz mindenféle effect kíséretében egy ellenséget.

-a harcok általában úgy zajlanak, hogy egyetlen szörnnyel élet-halál harcot vívsz. Ez szerintem már baromi unalmas, a hack 'n' slash meg már az eszükbe se jut (tisztelet az 1-2 kivételnek).

-Szerintem ki lehetne találni valami jobbat is annál, minthogy ezen a helyen ezek a szörnyek mászkálnak fel-alá, azon meg azok. Ez annyira elveszi az életszerűséget, egyáltalán nem kelti élő-lélegző világ látszatát az egész.


Még 1000 példát lehetne felhozni. Az mmorpg-k többségéről el lehet mondani: Ha az egyikkel játszottál, mindegyikkel játszottál. Az egyetlen különbség igazából a grafika, vagy a stílus (habár hányni tudok már az anime figurás játékoktól is).


De ez miért van így? Olyan nagy sikereket lehetne elérni valami valóban egyedivel, mint a dota-ból kifejlődött league of legends például, de nem használják ki, és csak ömlesztik a tömérdek szart a nyakunkba.


2011. júl. 21. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenki akar egy szeletet a tortából... Tudom így van ez, és így készül el egy halom "tucat" játék. Ha csak a wow-nál maradunk, ahogy playerektől hallottam a Cataclysm kieggel elég sok minden le lett egyszerűsítve, ami nekem speciel nem tetszik, de a WoW színvonala már jó néhány éve csökken (ettől függetlenül még mindig milliókat hajtanak fel)


A játékokat meg gondolom nem vetted meg, mivel általában a hivatalos szervereken, a te szavaddal élve nem csak szaladgálós küldik vannak, csak private szervereken az adminok lusták/nem rendelkeznek akkora tudással hogy be scriptejék. Ennyi az én véleményem.

2011. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

21:30

Nem vettem meg, de játszottam már vele. Tudom, hogy sok esetben túloztam, mert persze van más fajta küldetés is, de azért az esetek többségében ennyi elég a "boldogsághoz".

2011. júl. 21. 21:34
 3/3 anonim válasza:

Egyetértek veled. Előző válaszoló : most csak a viszonyítást írta le.

Különben az fps-ek sokkal jobbak de hát kinek melyik :D

Am meg ne azért játsz egy játékot mert pl: a haverjaid azzal játszanak, játsz egy olyan játékot amit élvezel is :)

De most én csak egy példát adtam.

2011. júl. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!