Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítsek egy olyan gépre amihez az XP még erős?

Figyelt kérdés
Ebbe a gépbe van 768MB Ram és 998GHz Proci. Most XP van rajta de elég sokat eszik és így elég lassú. Egy olyan oprendszer kellene ami gyengébb mint az XP és használható is.
2011. jún. 10. 11:43
 1/8 Marczi ***** válasza:

A 998GHz - tehát kilencszázkilencvennyolc gigahertzes proci elég erős - gondolom elírtad, és megahertzesre gondoltál.


Mi számodra a használható operációs redszer? Játszani akarsz, vagy netezni.


az egyel korábbi verzió - a windows 2000 elég jól futhat ezen a gépen - a probléma a támogatás hiánya lehet - na meg persze hogy nem már nem árulják (mert ugye legális szoftvert használsz).


Amennyiben nem akarod a gépet internetre kötni, jó választás lehet a Windows XP alapverziója - tehát minden Service Pack nélkül.


Ha netezni szeretnél akkor valamelyik linux Xfce vagy valamelyik grafikára kevésbé kiélezett asztalkezelővel vígan futkoshat. Feleségemnek most tettem 2.0GHz celeronra 512MB rammal gnome-ot, és aránylag szépen fut.

2011. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az XP újratelepítése megoldhatja a problémát.

Apumnak 1.2 GHz Celeronhoz van 512 mega SDRAM, és bőven használható az XP, csak ki kell irtani a háttérben futó programokat. Előtte Windows ME volt neki rajta, azt is szerettem.


Linuxhoz még nem volt szerencsém, de jó ötlet lehet az is.

2011. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Marczi-nak: a linux jó,még aránylag vírusmentes is,csak az a GUI-JA(grafikus felhasználói felülete) a nem linuxhoz sokott átlag felhasználónak rettenetesen szokatlan,idegen,és furcsa.Nehéz lesz megszokni.
2011. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen elírtam az 1.0GHz akart lenni ebbe a gépbe is SDRAM van. Anyukámnak kellene netezni. A win2000 alatt futna a photoshop?
2011. jún. 10. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, megnéztem és Windows 2000 rendszeren is fut. Ha nem tudod, hogy honnan lehet letölteni a Win 2000-et, akkor szívesen adok linket...
2011. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Marczi ***** válasza:

Nekem válaszolónak:


Miért? A Windows az valami standard? Próbáltál már win 3.1 után Win95-re váltani? Vagy WinXPről Vistára? Mindkettőt megéltem. Linuxra váltani nekem felüdülés volt. Tudatosítani kell, hogy az nem windows, és nem lesz vele semmi gond. Szerintem átgondoltabb mint a win, és nincsenek annyira szétszórva a dolgok.

2011. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Windovsz 2000 vagy Windows 99
2012. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Millenium
2017. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!