Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem jön vissza a monitor...

Miért nem jön vissza a monitor képe a készenléti állapotból? Esetleg a videokari a ludas?

Figyelt kérdés
Ha a gépet magára hagyom, akkor 2 perc után képernyőkímélő elindul, majd 10 perc után lekapcsol a monitor, így lett beállítva. Mostanában, ebből az alvó pozícióból nem tudom visszahozni se az egérrel se billentyűgomb megnyomással. A monitoron lévő bekapcsoló gomb körüli fény is stand by-t jelez (narancssárgán világít a működés közbeni kék helyett). Vajon mi okozhatja?
2011. jún. 1. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Két hónapig szívtam ezzel én is az öregecske LCD monitorommal. Nálam ez még azzal is súlyosbítva volt, hogy legtöbbször induláskor sem "jött fel" a kép.


Pont ma oldottam meg, de hogy pontosan mivel, nem tudom. Két dolgot csináltam:

- levettem a fényerőt 100-ról 50%-ra, és

- találtam a monitor menüjében egy menüpontot, ahol alighanem az induláskori viselkedését lehet állítani, ott állítottam valamit.

Ha az utóbbi javította meg, akkor valószínűleg az volt a baj, hogy a videókari észlelhette, hogy a monitor tud 1280x1024-es felbontást 75Hz-en, és ezzel indult/tért vissza suspendből. A monitor viszont fixen 1280x1024 60Hz-re számított induláskor/suspend után, tehát nem voltak szinkronban. Talán állítottam valamit, amitől a monitor már elfogadta a 75Hz-et is. Fogalmam sincs pontosan mit állítottam, mert nincs használatim a monitoromhoz, és a piktogramok nem túl beszédesek a menüjében.

2011. jún. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!