Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lefagy a gép, mitől lehet?

Lefagy a gép, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne: pár éve összeállíttattam egy gépet és mindig lefagy.

Azóta már 4 szerelőnél volt, mind lehúzott (mondták, hogy újra kell telepíteni a rendszert, vegyek még bele ventilátort, hűtőbordát a ramra stb stb).

A fagyás régebben már a modzilla és a media player együttes használatakor jelentkezett ( de ez valami módon megszűnt). Viszont játékoknál, legyen az nagyon régi vagy új állandó jelleggel csinálja (P4es a gép, colin 2nél egy kört nem tudok menni - de a colin 4 fagyás nélkül megy, The gotfathernél az első 5 perc után annyi)

Fagyásnál nem pixeleződik be a kép, hanem simán megáll, majd újraindul.

Az érdekes része az, hogy amikor visszavittem a boltba a gépet a srác 3-4 óráig tesztelte 3D mark alatt és nem volt probléma.

(Azért a boltban én is lefuttattam azokat a programokat és játékokat amik nálam lefagytak).

Persze, amikor hazajöttem újra a géppel újra elkezdte.

Már kaptam tanácsokat az összes szerelőtől, hogy le kellene cserélni a procit, vagy a vidikártyát, vagy a tápot stb...

amikkel kísérleteztem:

-darabokra szedtem és kitisztítottam

-garázsból hosszabbítóval áthoztam az áramot (egyik szerelő mondta hogy ingadozhat a feszültség a szobában a hosszabbítók miatt)

-sokszor volt újratelepítve


így hirtelen ennyi (a + alkatrészeket nem írom)

remélem tud valaki segíteni.

előre is köszönöm


2011. máj. 26. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Otthon nem vmi zárt helyen van a géped? Oldalánál lévő lyukakon is kell bőven levegőt kapnia, én proci túlmelegedésre gondolok. Próbáltad leszedett oldallappal futtatni?
2011. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem zárt. Le van szedve az oldalpanel, és már azt is kipróbáltam hogy a szobai ventilátort fordítottam oda teszt céjából
2011. máj. 26. 17:50
 3/3 A kérdező kommentje:

viszont leszedtem a SpeedFan progit.

pár dolog nem tiszta:


[link]


temp3 hőmérséklete elég nagy (sajnos nem vagyok annyira profi a gépekhez, ez a temp3 micsoda?)

2011. máj. 26. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!