Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak a géppel?

Mit csináljak a géppel?

Figyelt kérdés
nagyon lassú a net,állandóan lefagy,kikapcsoláskor meg nem kapcsol ki,szinte semmit nem lhet rajta csinálni,vírusírtót elindítottam(avast)talált vírust,valamelyiket tudtam törölni a karanténból,másikra kiírta h karanténba tette de ott nem találtam meg,azóta nem talált másik vírust,elindítottam a nod32 online vírusírtót,ott se talált,mégis ugyanolyan lassú és lefagy
2011. máj. 22. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi baja van ,akkor a win újratelepítése lenne a legcélszerűbb.
2011. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az idén már másodjára kell akk telepíteni...

évente hányszor ideális?

2011. máj. 22. 07:14
 3/6 anonim ***** válasza:
évente nem ideális szerintem. ha jól karban van tartva, akkor nincsen semmi baja
2011. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
71%

Így riskázhatod az újratelepítések számát:

- Nem kókányolt Vérpistike Windows edisönt használsz, hanem eredeti forrásból származót (MSDN).

- ....amit rendszeresen frissítesz a Windows Update -el.

- Normális biztonsági programokat használsz, amiker szintén rendszeresen frissítesz. (Tűzfal vírusirtó stb.) Nem tört verziót, mert ezek eleve vírust tartalmazhatnak!

- Nem telepítesz fel minden sz*t, amit találsz, főleg olyat nem ami tele van adweare -ekel. Pl. az MSN -hez a csili-vili bohóckodós karakter pack -ok.

- Kerülöd a Windows "buzerátor" programokat. Pl. XP alatt ilyen, ha valaki Vista/7 skint használ.

- Kerülöd a codec pack -ok használatát. Helyette olyan lejátszókat használsz, ami beépített kodekeket használ. pl. VLC, GOM Player, stb.

- Nem nézel meg minden .com-os xxx oldalt. A töréseidet megbízható forrásból szerezed meg.


kb. ennyi..

2011. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
* riskázhatod = ritkázhatod. :D
2011. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak sok pénze van, megengedheti magának, hogy megvásárolja az összes jogtiszta programot, amire csak szüksége van. Nem mindenki áll így anyagilag.


Elmondom, én hogyan csinálom.

Fent van a gépemen a Norton Ghost 14-es verziója (szerintem jobb, mint a 15-ös). Ez képes az egész rendszeredről biztonsági másolatot készíteni. Amikor feltelepítettem a Windowst és az összes driver-t, letöltöttem a frissítéseket, készítettem egy biztonsági másolatot (természetesen a Windows rendszer-visszaállítását kikapcsoltam, mert egy rendszerösszeomlás esetén úgysem tudnád indítani, meg szerintem egy fabatkát sem ér). Aztán azóta ha feltelepítek valamit és stabilan működik, mindig készítek egy biztonsági másolatot (ütemezni is lehet, hogy bizonyos általad előre meghatározott időpontokban automatikusan készítsen biztonsági másolatokat). A legelső másolatot meghagytam, a többit mindig törlöm az újabb biztonsági másolat készítése előtt, így nem emészti fel a tárhelyem (a legutolsó mentés 15 GB). Lehet ugyan növekményes biztonsági mentést is készíteni, ami csak a változásokat menti el az előző biztonsági másolathoz képest, de ezt nem szeretem.

Tehát ha valami zavar támad a gépemen (egy-egy újabb program feltelepítése után már többször volt rendszerösszeomlás is), csak beteszem a Norton Ghost CD-t a meghajtóba, CD-ről bootolok, és kb. 5 perc alatt visszaállítom az előző működő rendszeremet az összes feltelepített programmal együtt.

Ennek előfeltétele, hogy ha egy merevlemezed van, akkor minimum két partició legyen rajta, vagy minimum két merevlemez legyen a gépedben, és legyen rajta elég hely a biztonsági másolatnak.


Tehát esetedben - ha telepítve lenne a Norton Ghost - a lassulás érzékelése után csak vissza kellett volna állítani az előzőleg jól működő rendszert. Kb. öt perc alatt kiküszöbölted volna a problémát.


Ha véget akarsz vetni a hosszadalmas újratelepítési procedúráknak, akkor érdemes valahonnan letölteni és feltelepíteni a Norton Ghost-ot. Ez nem reklám, amíg nekem nem volt feltelepítve, egy-egy ilyen probléma kiküszöbölése miatt nagyon hosszú időket töltöttem el újratelepítésekkel.

2011. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!