Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összekötni a...

Hogyan lehet összekötni a tv-t pc-vel? Milyen kábel kell hozzá?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 21:05
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Attól függ, mondjuk HDMI vagy D-SUB kábel újabb cuccok esetén. Vagy ha régebbi CRT TV -t régebbi számítógéppel akarsz összekötni, akkor ott a kompozit, S-Video esetleg RGB.


Szóval minden attól függ a számítógépednek milyen Video kimenete(i) vannak, illetve a TV-dnek milyen Video jel bemenetei..

2011. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 homo ludensz ***** válasza:
Nekem is ez a problémám, 22"-os monitorom van benne hangszoró tv. tuner de mégis más lenne nagy tv.-n nézni a filmeket a netről.
2011. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát, csak úgy tudok nektek segíteni, ha leírjátok vagy lefényképezitek milyen csatlakozók vannak a TV -n és a számítógépen. Mert vaktába nem szeretek lövöldözni (bár tudom ezt sokan megteszik itt a gyik.hu -n teljesen értelmetlenül).


De sokat segíthet a TV típusa, vagy ha tudjátok milyen videokártyátok van.

2011. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tv be scart csatlakozó van meg azok a színes kimenetek piros sárga iesmi..a videókártya típusa meg:Ati Radeon X1550 Series
2011. máj. 14. 14:46
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Kell 7 pin S-Video <--> RCA átalakító:

[link]


(ezt elvileg kaptál a kártyához.)


Ha nem olyat kaptál, akkor pedig ilyet (7 pin S-Video <--> RGB): [link]


Ehhez veszel sima RCA video kábelt és összekötöd a TV-vel:

[link]

2011. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

A hangkártyát meg jack <-> RCA kábellel kötheted össze a TV-vel:

[link]


Ja, és ha a videokártyádhoz, 7 pin S-Video <--> RGB -t adtak, annak a kék színű csatlakozójából jön a sima kompozit jel, így azt kell használni.

2011. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
iet kaptam egyedül,aminek a csomagolására ez van írva:Gigabyte P/N 12CF1-10S012-01R .egy fekete kis doboz piros meg kék meg zöld aljzatok vannak rajta
2011. máj. 14. 17:47
 8/10 A kérdező kommentje:
[link] na ien,csak kicsi a kép
2011. máj. 14. 18:16
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Ugyan az a 7 pin S-Video <--> RGB átalakító, amit én linkeltem, csak ez dobozba van építve. A kékbe kell dugni, ha jól emlékszem azon jön az AV -jel, de a dobozosra szerintem rá is van írva.


Ha kész vagy az összekötéssel, már csak az AMD (ATI) Catalyst -ba beállítod a több képernyős módot és, és mehet a műsor.

2011. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok,köszi a segítséget)
2011. máj. 14. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!