Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám beállítani a...

Hogyan tudnám beállítani a routert ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kicsi laptopom van és nincs benne cd olvasó, így nem lehet beletenni a router telepítő cd-jét. Próbáltam letölteni drivert a honlapról, de nem sikerült még a leírás alapján sem.

Remélem valaki érti, fáradt vagyok, nem megy a fogalmazás.:)

A routerem típusa: TP-LINK TL-WR340GD 54M Wireless Router

Nem értek hozzá úgyhogy ha valaki részletes leírást adna, hogy hogyan tudnám megcsinálni azért nagyon hálás lennék!!:)

Előre is köszönöm!!


2011. máj. 8. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy feltétlenül szükség lenne a router telepitésére. Ezt írd be a böngésződbe: 192.168.1.1

alap esetben a felhasználó név:admin a jelszó:admin

majd konfiguráld a routert. Quick Setup , next és így tovább.

2011. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól írta az első,a TP -ket simán lehet telepíteni CD nélkül is.
2011. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Használati útmutatót senkinek nem adnak ebben az országban?

Itt van egy hasonló segítség (nem ugyanaz a router, de ez is Tp-Link):

[link]

2011. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, épp ez volt a baj eddig is, ezt elfelejtettem írni... mikor próbálom megnyitni az ip címet, azt írja ki, hogy ez a weboldal nem elérhető. mi lehet a gond? (frissítettem többször is)

köszönöm az eddigi válaszokat is:)

2011. máj. 8. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:

nálam is ez a gond, elsőre működöt: böngésző, IP cím stb. de már nem és lemezről sem. Nos?

(mondjuk a Belkint nem kellet volna erre a sz@rra cserélni)

2011. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Router reset, lan port összekötése a géppel, gépen ellenőrizni, a Helyi kapcsolatnál a tcp/ip-nél biztos az automatikus ip kérés legyen beállítva. 192.168.1.1 beír, megpróbál újra konfigurálni router... Örül, vagy szomorkodik...
2011. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Itt egy még részletesebb beállítási segédlet:

[link]


Amúgy router -hez nincs olyan, hogy driver. A telepítő CD sem csinál mást, minthogy a Webes beállítófelületét állítja be Webes kódok segítségével.


Én nem szólnám le a TP-link -et. Mióta számítógépekkel foglalkozom, még nem láttam router -t, ami teljesen 100 -as volt. Valami speciális nyűgje, vagy beállítási hiányossága mindegyiknek volt. Pedig már több száz ilyen eszközt konfiguráltam. Nálam pl a BelKÍN. van az utolsó előtti helyen, csak az SMC előz meg (a TP-Link erős közép mezőny).

Volt olyan is, hogy a Hyper májernek tartott Linksys (Cisco), egyik szoftverkörnyezetben ment, mint az óramű, a másikba meg szopatott mint a torkos borzot. Így levontam a következtetést: olyan hogy jó router egyszerűen nem létezik!


Amúgy a TL-WR340GD is a TP-Link lehető legalapabb Wi-Fi routere, ami még a piacon van, szóval attól sem kell sokat várni.

2011. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!