Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be normálisa...

Miért nem kapcsol be normálisan a gép?

Figyelt kérdés
Sziasztok! adott egy foxconn 915 alaplap, intel celeron D 330j procival 2,66ghz. általában kihúzom az áramból ha nemhasználom. ha meg bekapcsolom szokott olyat hogy világit a töltés jelző egyfojtában,meg minden led ami van rajta, és nincs kép, és még az a kis bip hang sem hallható amit bekapcsoláskor ad. csak világít és megy a hűtő a procin. most a bios nem indul? vagy a proci halódik? mert régebbi gépemnél volt mikor a proci nélküli indításnál volt ilyen. tud vki segíteni? köszi
2011. máj. 7. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez most egy laptop?

Ám lehet hogy csak fel kell tölteni, hagyd rajta a töltőn. Meg, vedd ki az akkumlátort, és tedd vissza, testvéremnek az segített.

2011. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Boda Gergő ***** válasza:

Ellenőrizd az alábbiakat: proci, háló-, hang- és videó kártya, memória, és meghajtók csatlakozásai. Ha bármelyik is meglazult előfordulhat a fenti probléma. Ha ezek sem segítenek akkor futtatnék egy memtestet , hátha a memória halt be, ha ez sem akkor tesztelném a procit és ha még mindig gondom van gyanakodnék magára az alaplapra. Sajnos így látatlanban nehéz diagnosztizálnia gondot.


Írhattál volna picit többet is. A nincs kép az mit takar: tök fekete a kijelző, vagy van valami hiba üzenet? Mert ha tök sötét az valószínű, hogy alaplapi probléma, főleg ha tényleg laptopról van szó.


Most ez sem tiszta: "ha meg bekapcsolom szokott olyat hogy világit a töltés jelző egyfojtában,meg minden led ami van rajta, és nincs kép, és még az a kis bip hang sem hallható amit bekapcsoláskor ad. csak világít és megy a hűtő a procin. most a bios nem indul?" Most akkor mi a gond? Ég a töltés jelző vagy nem? Bekapcsol a gép vagy nem? Amit írtál az zagyvalék, szed össze a gondolataidat és írd le újra, hogy most ha benyomod a gépet mit csinál: mi az ami megy és maz ami nem. Melyik kijelző / led mit csinál, aztán hiba üzi van-e?

2011. máj. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Boda Gergő ***** válasza:
Továbbá jó volna ha többet írnál a laposról is: pontos tipus, op.rendszered, mit csináltál rajt mielőtt a hiba jelentkezett, gondolok itt ilyenre: kipucoltad a ventiket, új programokat raktál fel....
2011. máj. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez így első hallásra egy Codegen tápegységes atomolcsó gép lehetett olyan 6-7 éve. Tápegység...
2011. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nos akkor:

CPU: Intel Celeron D 330J (2.66Ghz)

RAM: DDR400- 512MB (nemtudom milyen márka)

Alaplap: Foxconn i915 series

Alaplapi lapkakészlet: Intel Grantsdale-G i915G

VGA :Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family (192 MB) Integrált, intel gma900 3d gyorsító

HDD: SAMSUNG HD160JJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

QUANTUM FIREBALLlct20 40 (39 GB, 4500 RPM, Ultra-ATA/100)

Codegen táp 350w

Integr LAN+hang.


A számítógép egy asztali álló gép,nem laptop.

És így néz ki egy bekapcsolás:

220v-os elosztó kapcsoló felkapcsol

monitor bekapcsolás

számítógép bekapcsolás

Monitoron semmi kép,nincs hibaüzi sem,csak villog a kis led-je hogy nincs szignál.

számítógép eközben semmit sem tesz,csak egyfojtában világít az a led ami aztjelzi hogy áram alatt van,+ világít a HDD töltés jelző is folyamatosan.

Nem csippan,sem képet nem ad csak világít és a proci hűtője forog,meg hallom ahogy a 2 winchester üzemel.

Ennyi. se kép se semmi..

RAM_proci,alaplap hibára tippelek énis,bár nemrég vettem használtan aztmondták megbízható :S

Nos memtest-et fogok futtatni majd,most jó üzemel meg minden. csak van amikor egyáltalán nemakar szolgálatba állni.

Jah és 1x előfordult csak úgy spontán,hogy beakartam kapcsolni,és 3x sípolt,akkor sem volt se bios se kép semmi,utána hagytam, majd ismét bekapcsoltam kb 30p elteltével és rendesen indult minden rendben volt vele.


köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. máj. 7. 11:35
 6/10 A kérdező kommentje:

Jah és volt h kipucoltam a ventit a processzoron,de utána minden működött rendesen,65°C fok szokott lenni ha játszom rajta. GTA-SA, NFS MostWanted-ezni szoktam általában,meg netezni. szóval úgy agyon nyüstölve nincs.

A BIOS-menüben van olyan hogy az alaplapi integr videómemóriát lehet húzni(DVMT memory size,meg PreAllocated stb) ,64től 192MB-ig. nos használtam 128on,ottis csinálta, most felhúztam 192re, igyis néha csinálja.

2011. máj. 7. 11:38
 7/10 Boda Gergő ***** válasza:
szia. Az új információk alapján 100%, hogy az alaplap halt meg.
2011. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ezer köszi a válaszodért, :( sajnos akkor ez a helyzet... lekopogom utóbbi pár napban bírja rendesen, bekapcsol meg minden.. ajj csak sajnálom ezt a foxconn lapot.. olcsó alaplapra sincs pénzem :S

meg van olyan "probléma" is nemtudom az e valójában hogy van egy Samsung 160gb SATA-s winchesterem, és néha 51-53fokra felmelegszik.. ez valójában káros lehet rá? Mert a másik 40gb-os Quantum Fireball vinyóm meg 29-33fok hőmérsékleten üzemel már 3éve :)

2011. máj. 9. 21:47
 9/10 Boda Gergő ***** válasza:
Szia. Nem a legjobb,de nem is veszélyes. Ideális üzemhőmérséklet vinyónál 25-30 fok, de ami veszélyes 90-100, ennél már károsodik a vinyó. Proci ideális üzemhője asztaligép esetén 30-45fok laptopnál ez 50-60fok a veszéles tartomány 95-110.
2011. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)!!
2011. máj. 10. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!