Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan csinálják/honnan...

Hogyan csinálják/honnan szedik a sok letölthető filmet?

Figyelt kérdés

biztos már mindenki találkozott egy csomó filmletöltő oldallal. erről mindenki tudna mesélni. viszont én egy dologgal nem vagyok tisztában, hogy ezeket a filmeket honnan a jó égből kerítik elő, mármint az új filmekre gondolok??

azt értem hogy mozis felvételeket felveszik. de a többi ilyen, hogy premier előtti film?? meg R5 és xvid-ek? és a dvdrip stb? még meg se jelent a boltokban de már fenn van neten?? ezt hogy csinálják?? direkt vannak akik egész nap ilyenekkel foglalkoznak stb vagy, hogy is van ez? keresnek ezzel valamiféle pénzt?


válaszokat előre is köszönöm


2011. máj. 3. 23:58
 1/9 A kérdező kommentje:
jah és kik csinálják?? ilyen kalózok? vagy rengeteg egyszerű átlagos ember?? vagy kik?? fogalmam sincs
2011. máj. 4. 00:03
 2/9 anonim ***** válasza:
engemet is erdekelne
2011. máj. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 4 forrás van új mozi filmeknél:

1, Stúdióból vagy szinkron stúdióból alkalmazott kilopja. (ritka)

2, Az általad említett, mozis felvétel.

3, dvd rip ha már valamelyik országban előbb volt premierje (pl.: R1, R5).

4, promóciós kiadványok ripje. (pl. scr).

Ez sok féle lehet. Eleve amerikában szokás, hogy elektronikai üzletekben a eladó TV-ken aktuális mozi filmet nyomatnak, ami reklám a TV-nek és reklám a filmnek. (ilyenkor fut egy felírat rajta).

De ide sorolható, hogy az Oscar gála előtt x ezer ember kap filmből lemezt.


Általában ezzel az emberek nem keresnek egy fityinget se, csak a megosztás örömére teszik fel.

Hozzáfér a munkája miatt a filmekhez és feltolja megosztásra.

Ennyi.

2011. máj. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de ha eleve a hang nem mozis, és a kép se mozis, jó minőségű szinkronos xvid, az hogyan?? gondolom más országból ez már nem megy, mert az eleve nem magyar szinkron.
2011. máj. 4. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben ilyenkor egy DVD rip (legyen korai release vagy src) és egy jobb minőségű mozis hang van összeházasítva.


Tudni kell, hogy mozis hangnak is van több verzója.

- Van amit kamerával rögzítenek (ez a legrosszabb).

- Van amit nyugodt körülmények között próbavetítésen a személyzet rögzít (ez elég jó pl cinedub).

- És van amit a gépész nyúl le összekötve a mozis rendszert saját rögzítővel. Ez utóbbi meg pláne jó.

2011. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jah értem, ilyennel már találkoztam sokszor.

ment egy plusz kérdés privátban.

2011. máj. 5. 02:32
 7/9 A kérdező kommentje:

kár volt előre írni...

ilyen mozis szikronhangokat honnan tudnék letölteni??

ha gondolod küldj e-mail-t ez már nem ide tartozik.


kösz

2011. máj. 5. 02:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen voltak ilyen oldalak (talán most is van), de ma már felesleges, mert ha van hang azt úgyis feltolják egy jobb minőségű filmmel együtt.

Amúgy is macerás ez, hogy megcsinálni, hogy ne csússzon.


A relase csapatok körében többnyire van egy belső ember szerzi a hangot, de rosszabb esetben simán kilopják egy meglévő relase csapat anyagából és saját néven teszik fel.

Lényegében elég egy megszerzett hang, aztán az a filmmel úgy is pillanatok alatt elterjed.

2011. máj. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem értem köszönöm a válaszokat. egyébként ilyen oldalt sehol nem találtam. hiába keresem.
2011. máj. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!