Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire lehet használni egy...

Mire lehet használni egy I-POD-ot 8éves gyerek tudná-e kezelni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 11:41
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
100%

milyen ipod? classic, nano, vagy valami új touch?

amúgy az ipodok felhasználói felülete elég puritán, szóval szerintem egy kisgyerek is simán tudja kezelni. hogy mire lehet használni? gondolom zenét hallgatni lehet vele... ha raksz rá neki zenéket (az iTunes-os szinkronizációval ugyanis már valószínűleg nem boldogulna a poronty, kivéve ha már most nagy gép-májer), akkor simán eljátszadozik vele.

de persze kapsz sokkal egyszerűbb és olcsóbb zenelejátszókat is, amik legalább olyan jók, mint egy ipod.

2011. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat még egy pár kérdés az I_POD videókat le tud játszani és ha igen akkor milyen formátumba kell konvertálni.
2011. ápr. 8. 12:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Panda Péternek szól az előző komment.
2011. ápr. 8. 12:18
 4/8 Panda Péter ***** válasza:

szia.

attól függ milyen ipod, az újabbak már videókat is le tudnak játszani, amit iTunes-szal tudsz rárakni (mint a zenéket is) ami elvileg elvégzi a szükséges konvertálást, de nem használtam még soha, mivel személy szerint rühellem az összes apple terméket.

viszont még mindig nem tudom, hogy milyen ipodot szándékozol a gyermekednek, mert bizony abból van ám sok fajta...

pl iPod classic/video: [link]

ipod nano: [link]

ipod shuffle: [link]

ipod touch: [link]

ha azt a szempontot nézném, hogy hardveresen (zeneileg értve, vagyis melyiknek legszebb a hangja) melyik a legjobb, akkor az ipod classic-ot mondanám, de az egy kisgyerek kezébe nagy és nehéz lenne.

a shuffle jó kis gyerekjáték, de ha pici zenelejátszót keresel, akkor van a shuffle-nél sokkal jobb is: [link]

ha mindenképpen ragaszkodsz az apple-höz, akkor én nano-t ajánlok a lurkónak

az ipod touch-ot viszont nem ajánlom, mivel 1, a classichoz hasonlóan túl nagy 2, mivel játékok is telepíthetők rá, meg alkalmazások, szerintem elvonná a figyelmét a tanulástól, ha iskolába is vihetné magával.

szóval az én tanácsom: ha mindenképpen csakis apple jó, akkor iPod nano, ha nem, akkor pedig egyértelműen Sandisk Sansa Clip+

2011. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm a kimerítő választ az ipod-ról fogalmam sem volt ,hogy mire jó és,hogy mi lehet,ezért nem tudtam,hogy milyet szeretnék venni.Egy nap megnézett egy autós filmet(Teljes Gázzal) és abban volt az egyik srácnak ipod-ja innentől kezdve ő is szeretne ipod-ot a filmben zenét hallgat rajta ez a srác.Az apple-s cuccokról nincs semmilyen ismeretem úgyhogy szerintem maradok sima mp3 lejátszónál.

Milyet ajánlanál?

2011. ápr. 8. 13:37
 6/8 Panda Péter ***** válasza:

már elhangzott, de hangozzék el még egyszer :D

Sandisk Sansa Clip+

nagyon picike lejátszó, picike kijelzővel, de ez megtévesztő, mert szinte minden zenei formátumot megeszik, még a FLAC-et is, bővíthető a memóriája és gyönyörű hangja van (gyakorlatilag nála többször annyiba kerülő lejátszókat is lemos a pályáról). egyetlen negatívuma, hogy ugye videókat nem lehet vele lejátszani, illetve a gyári füles nem a legjobb minőségű, szóval ajánlott mellé egy jobb füles. de még szerintem így is olcsóbban kijössz, mint egy iPod-dal (mivel azok itthon piszok drágák).

ha mindenképpen videólejátszás is kell, akkor pedig

Sandisk Sansa Fuze (fontos, hogy nem Fuze+ mert annak nehézkes a kezelése)

gyakorlatilag ugyanaz elmondható, nagyon jó hangminőség, bővíthető memória, de már színes kijelző.

a kezelésbe is biztos gyorsan belejöttök, és itt nem kell külön programmal szórakozni, hogy zenéket rakhass rá.

2011. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az iPod nem éppen úgy működik mint egy mezei MP3 lejátszó, nem az van, hogy letöltessz egy zenét és rárakod, hanem meg kell venni iTunes-ból, fel kell rakni, szinkronizálni, és aztán megy csak. Szerintem 8 éves gyereknek abszolút nem való, illetve az árkategória és szonoknak van belőve. Gyereknek mond meg, hogy nem kap, mert tönkretenné. És ez az igazsság, kezelni szinte biztos nem tudná. A Sandisk cuccokat én is csak ajánlani tudom, olcsók és nagyon jók, egyszerűen kezelhetőek, 8 évesnek pont jó lesz.
2011. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte választ 13:57-es.
2011. ápr. 8. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!