Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Túl lehet úgy terhelni a...

Túl lehet úgy terhelni a számítógépet, hogy végleges belső károsodása legyen?

Figyelt kérdés
A számítógép belsejébe nyúlás nélkül
2011. márc. 31. 15:43
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Ha tunningolod, vagy ha sz@r minőlségű (Codegen, Mercuy,..) tápot használsz benne.
2011. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És valami számítógépen belüli (windows fájlok elrakásával például) módszerrel lehet?
2011. márc. 31. 16:42
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem, azzal csak az Operációs Rendszert nyírod ki. A számítógép fizikailag hibátlan marad, és egy egyszerű újratelepítés helyrehozza.


Mondjuk Windows alóli BIOS frissítéssel kinyírhatod az alaplapot. Ugyanis sokkal veszélyesebb, mint a beégett frissítőprogrammal vagy MS-DOS alól frissíteni.


Vannak olyan vírusok is amik a hardvert csesztetik, de nagyon ritkák.

2011. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

BIOS-ban állítsd át a processzor és a memóriák feszültségét!

az jól kinyírja majd.


esetleg ha bios-t frissítessz úgy hogy más 'rev' verziós DE ugyanolyan alaplapú bios-t szedsz le és raksz fel. az is ki fogja nyírni géped.

2011. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vagy rákötöd 380V-ra
2011. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha nem szedheted le a ház oldalát akkor a ház oldalán lévő lukakon dugj be egy hurkapálcát, hogy megakadjon egy proci vagy vga hűtés. vigyázz nehogy megüssön az áram :D
2011. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
A modern prociknak már van Over-Temperature védelmük, azonnal lekapcsolnák a gépet. AMD k6-K7-es korszakban talán még meg lehetett játszani.
2011. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem. Nem nyúlsz a gépházba csak telepakolod petárdával és meggyujtod és elszaladsz. Amúgy mindenki csak hallásból ismer hardvert támadó virusokat, senki nem találkozott még velük. De például oprendszer alóli túlhajtó program felelőtlen vagy hozzáértés nélküli használata tönkre teheti.
2011. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem már a facebook egyszer kinyirta a chip készlet déli hídját az alaplapon. Próbálkozz hátha neked is összejön. True story pont akkor ment gajra az alaplapom amikor entert nyomtam a face re kikapcsolt a gép és kikapcsolt állapotban tűz forró lett a déli híd akár hányszor bedugtam tiszta zárlat lett az egész.....
2012. jún. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!