Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a baj? Új gép...

Ilyenkor mi a baj? Új gép probléma.

Figyelt kérdés

A gépem április 8-án lesz két hónapos, tehát még egész új.

A konfig:

Proci:Intel Core i3-540 3060 Mhz 4Mb LGA1156 Box

Alaplap: ASROCK H55M-GE R2.0/BULK

Memória: Kingmax 2GB DDR3 1600 Mhz Hercules Series (2db)

HDD: Seagate 500 GB 7200rpm SATA-300 16MB

Táp: 450 W Chieftec CTG-450-80P

Videokártya: Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5


Windows 7 Ultimate-t használok.

Egyszer már előfordult, de ma ugyanúgy, hogy simán csak netezek, a gép lefagy. Reset-elek (mert alt+ctrl+del-re nem reagál), akkor olyan mintha az egész gép leállna pár másodpercre (az összes venti kikapcsol), majd hirtelen újraindul. A Windows indulása helyett pedig ezt írja ki:

A disk read error occurred

Press Ctrl+Alt+Del to restart

Lenyomom neki, újraindul és ugyanez az üzenet ismét. :(

Olyan is volt már, hogy játszok a Most Wanted-del (lazán vinnie kell, még videokártya nélkül is vitte), játék közben elmegy a hang, kiírja, hogy Loading és onnantól semmi tovább.


Amikor először fordult elő ez a disk read error occurred téma, akkor kikapcsoltam a gépet, majd órákkal később kíváncsiságból bekapcsoltam és úgy működött, mintha mise történt volna, rendesen futott minden!

Egyik munkatársam adott egy vinyó tesztelő progit (Seatools ha jól emlékszem), lefuttattam, de mindent jónak talált.


2011. márc. 30. 06:37
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Volt kollégám épp a múlt héten hívott, hajszálra ugyan ezzel a problémával. Szintén ASRock alaplapot használ, annyi a különbség, hogy az ő gépe AMD AM3 platformra épül.

Lementem leteszteltem, minő meglepő az alaplap volt a ludas. Gariba kicseréltettük, azóta jó megint.


Pedig én már annó is mondtam neki, hogy ne végy ASRock alaplapot és tovább élsz. :)

Az ASRock -ot az Asus hulladék alkatrészeiből állítják össze, vagyis amik még működnek ugyan, de már nem felelnek meg az Asus minőségi követelményeinek.

2011. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Ez 90% hogy alaplap hiba, pláne hogy ujraindításkor leáálít mindent, nekem is tökre ilyen tünetei voltak, esetleg még lehetne a táp a ludas, de az kizárt, bőven elégnek kell lenni, szóval ez alaplap lesz.:(
2011. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Alaplap...nagyszerű...mindegy, az is garanciás még, bár a vinyóra gyanakodtam. Kíváncsi leszek ha hazamegyek indul-e...

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!