Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használhatnánk takaréko...

Hogyan használhatnánk takarékosan a számítógépünket?

Figyelt kérdés

Ketten használjuk a férjemmel. Szerinte nem érdemes ki-és bekapcsolgatni folyton, ezért szinte egész nap megy, de szerintem így sokat fogyaszt (szerinte meg a kapcsolgatás miatt fogyasztana sokat).

Mi az az időintervallum, ami miatt már érdemes kikapcsolni két használat között? Fél óra, egy óra? Több?


2011. márc. 20. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jelentősen többet fogyasztana a számítógép a bekapcsolás alatt, mint normál használatkor. Ha fél óráig nincs használva, szerintem nyugodtan ki lehet kapcsolni.

Legyen beállítva az, hogy 5-10 perc nem használat után kapcsoljon ki a monitor, az is spórol.

2011. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sleepeltesd és akkor bekapcsol 5-10 mp alatt és akár 5percért is kikapcsolhatot!
2011. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A férjed hülye. Kb 2 másodperc ami alatt nagyon sokat fogyaszt, de ennyi idő még ahhoz is kevés, hogy a villanyóra elinduljon...
2011. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Hülyeválasz ***** válasza:

Az, hogy egy gépben pl. 650W-os táp van, nem azt jelenti, hogy ha alapon ketyeg, annyit is fogyaszt. Alapon minimális a fogyasztása, pl. a 650 annyit tesz, hogy a táp egy komoly játék esetén komoly VGA-val maximum ennyit tud leadni, de ezt sem stabilan, még a 80+ -os tápok sem.

El lehet látogatni a hw-eket gyártók oldalára, és meg lehet nézni, hogy a konfigban található eszközök mennyit esznek min-max, vagy az elosztó elé be lehet rakni egy fogyasztásmérőt. Nálam éjjel-nappal megy.

2011. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Nálam éjjel-nappal megy."


Gratulálok. Dögölj bele a szén-dioxidba ;)

2011. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csak akkor kapcsolom ki haa hosszabb ideig nem használom az általába 1-2 óra szokott lenni 2 használat között de van amikor csak este kapcsolom be 2 órára öszvissz
2011. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én sem kapcsolom ki soha a torrent miatt,max a monitort,és nem nyomja meg a villanyórát,szerintem szard le és had mennyen reggeltől estig,végül is a számítógépet 0-24 menetre tervezték mint pl egy hűtőt
2011. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"a számítógépet 0-24 menetre tervezték mint pl egy hűtőt"


Egy hűtő szerinted napi 24 órát megy? Hát elárulok egy titkot: 1-nél többet nem nagyon...

2011. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
talán te kihuzogatod a konektorból? nálunk 0-24 megy,termosztát,mérő,visszajelző led
2011. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Annak a kedves embernek, aki lehülyézte a férjemet:

először is, én értettem félre amit mondott, utólag megkérdeztem, azt mondta, hogy a kapcsolgatás árt a gépnek, vagy legalábbis nem tesz jót. Tulajdonképpen mindegy.

Van egy négy hónapos kisfiunk, próbálok spórolni ahogy tudok, például rosszul megfogalmazott kérdéseket teszek fel ilyen portálokon, ahol névtelenül le lehet hülyézni másokat.

Az, akit te hülyének neveztél, teszem hozzá: látatlanban, mentős. Hozzád hasonló tirpákokat is szokott menteni, télen-nyáron, Karácsonykor, éjszaka, hétvégenként, ünnepnapokon is, részegeket, hajléktalanokat - egyszer kést is fogtak rá a mentőben.

De te csak hülyézd le azt, aki esetleg nem ért valamihez, bár jelen esetben én írtam fel rosszul a kérdést,de hülyézz le nyugodtan engem is...

Végül is, lehet, hogy az a bajom, hogy túlságosan békében élünk, megszoktam, hogy nálunk nyugalom van - ha elunom, megint felnézek ide, hátha valami félkegyelmű újfent megtisztel valami hasonlóan elmés megjegyzéssel..

2011. ápr. 1. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!