Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tudnék csinálni?

Ilyenkor mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a laptop-om egy idő után lekapcsol magától... Mikor vissza kapcsolom már azt írja ki válaszlehetőségekként, hogy a windows normál módú inditása, vagy visszaállítás egy megadott napra.

Nem tudom mi lehet baja, talán vírus? Vagy csak egyszerűen rossz?

Kérlek segítsetek!!

Ui.: nem rég vettem


2011. márc. 15. 14:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egyszerűen túl melegszik?

Érdemes lenne meglátogatni egy szerelőt?

Fontos lenne, kérlek segítsetek!!

Egyébként a típusa: Toshiba-satellite L500D-16D

2011. márc. 15. 15:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Túl kevés az információ! Az alábbi adatok szükségesek a hiba diagnosztizálásához:

Akkumulátor töltöttségi szinte kikapcsoláskor?

Tápfeszültség esetén is jelentkezik e kikapcsolás? (töltőn)

Processzor, alaplap, videókártya hőmérséklete? (Everest nevű programmal lemérhető)

Van e terhelés a számítógépen, vagy üresjáratban van? Mikor gyakori a kikapcsolás, jár e valamilyen zajjal?

Operációs rendszer típusa?

Memória mérete?


Ha esetleg tudod miaz, csinálj egy 3 órás memtestet, az kideríti sérült e a memória, az a helyzet, hogy én arra tippelek, hogy vagy előbb lemerül az akkumulátor, ezért kéne megnézni hogy ha kiveszed az aksit, vagy töltőn hagyod akkor is kikapcsol e, vagy valami miatt a táp lekapcsol, mind2 esetben szervíz tud segíteni. Nem hiszem hogy szoftveres hiba lenne, max virtuális memória helytelen beállítása okozhat még ilyet, De ez nekem nagyon alaplap, táp jellegű hibának tűnik.

2011. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos mindkét esetben kikapcsol. A teszteket nem valószínű, hogy el tudnám végezni, mert annyira azért nem értek hozzá.

A kikapcsolás ideje változó. De max 1-2 órát bír és lekapcsol. Van amikor fél napokat is kibír.

Tegnap például folyamatosan ellenőriztem a töltöttségi szintjét és nem volt alacsony, hogy le kellett volna kapcsolnia, de mégis.

Operációs rendszere: Windows 7 Home Prem OA

HDD: 320, GB RAM: 3GB

2011. márc. 15. 15:38
 4/5 darklight992 ***** válasza:
Javaslom a szerelőt. Ez már komolyabb hiba, igy nem könnyű rá válaszolni. ők mindent megnéznek rajta. Sok sikert!
2011. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok.

Válaszodat olvasva, kizárható a szoftveres hiba, amint már mondottam, erre való a garancia, vidd vissza, ezen csak ők tudnak segíteni... sajnos :(

Van ilyen, tudom hogy nem vígasztal, de ami elromolhat az el is romlik. Ez a baj ezekkel, hogy nagy tömegben gyártják már, néha becsusszan egy hibás darab :S

2011. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!