Lehet a WoW-tól (Word of Warcraft) függőséget kapni? Mik a tünetek?
Pl.: a pároméknál ebből családi botrányok vannak. Ha a kistestvérét (15), 3 órás WoW-ozás után elülteti a gép mellől, akkor ajtócsapkodás, sze..t, kö...g, b..i, megsértődés és nem hajlandó minket kettesben hagyni, lessz a végeredmény.
A párom mikor hazamegy az az első dolga suli után, hogy beül a gép elé, és nyomja a WoW-ot. Van hogy nem megy iskolába emiatt, mert sokáig játszik, mondjuk hajnali 2-3, volt, hogy 5-ig is játszott. És nem tud felébredni, egyszerűen nem lehet felébreszteni. 4 napból esetleg 2-őt megy be az iskolába, és azzal védekezik, hogy neki nem kötelező bejárni (nem kell vinni igazolást, ha hiányzik az órákról, és 5 nap helyett csak 4 napot tanulnak).
Volt, hogy egy hétig azt mondta, hogy reggel találkozunk suli előtt, és nem jött el, felhívtam, és ő még az ágyban volt, aztán megsértődőtt mert lekiabáltam a fejét és majdnek szakítottunk amikor egy hétig áltatta a fejemet. Megpróbált megváltozni, látom igyekszik, idáig (2 hét) még nem vágta át az agyamat.
Ha a lánytesó akar a gép elé ülni (msn), akkor nem engedi (szerinte az nem fontos, de ezt nem mondja ki, csak nem engedi oda). A mindjárt nála 20-30 perc között van amióta játszik, és nem hallja ha kérdezünk valamit, de ő viszont ideges és kiabál ha nem válaszolunk neki azonnal.
Vélemények? Bocsi a hosszú szövegért.
Hát ez elég súlyos. Én is játszom, de igyekszem tudni, hogy hol a határ. Tény, hogy volt már, hogy hanyagoltam néhány dolgot, mert ugyebár "raid van". Az a helyzet a WoW-val, hogy elég sok időt igényel, főleg, ha mindent látni akarsz és jó akarsz lenni benne, a legjobb. Namost talán itt nem tartok :) Én inkább (a játékban megismert) haverokkal játszok, nem akarunk a legjobbak lenni, de haladni, fejlődni akarunk. Ilyen szinten, tehát ha valaki tudja mi a határ, akár segíthet is az emberré válásban: csapatjáték, egymásrautaltság, odafigyelés a másikra, egyszerre több dologra való odafigyelés. Ez mind-mind benne van a játékban. Mi rendszeresen találkozunk a játékon kívül is, és láss csodát: jól érezzük magunkat együtt a természetben is, focizunk, kajálunk, dumálunk, iszogatunk. Mondjuk nem (csak) tizenéves korosztály.
De amit a párod és tesója csinál... Na az kőkemény dolog. Hasonló módon függést okoz, mint az ital, a cigi, a kábítószer. Hiánya (mint látod) idegességgel, ingerültséggel, agresszivitással jár - semmiképp sem egészséges. Leszokni, mint a többiről is, szinte csak saját akaratból lehet. Viszont odáig nem tudom hogyan lehetne eljuttatni valakit, hogy felismerje, hogy az állopata tényleg kóros, és kezelést kíván.
Előzőnek: A WoW, World of Warcraft egy olyan szerepjáték, amit az interneten keresztül egyszerre rengetegen tudnak játszani. Egy bazi nagy elképzelt világban kell kalandozni, egymásnak segítve legyűrni az ellenfeleket. MMORPG-nek hívják az ehhez hasonlókat, de ez a legnépszerűbb, több mint 11 millió előfzetője van, ebből Magyarországon tízezer körül. Előfizetési díja kb 3-4000Ft/hó.
És az időigénye miatt sajnos tud függőséget okozni.
Lehet függni. Az addiktológusok asszem úgy mondják, hogy onnantól számít valami függőségnek, ha az egyén nem tudja a mindennapi teendőit végezni az "örömforrásától", tehát pont mint az ismerősöd is. :(
A Wow és a csapatos online játékok azért veszélyesebbek, mint a többi, mert ha valaki már kimerült és menne aludni, akkor is visszatartja az, hogy a többiek még ott vannak, nem akarja őket sem cserbenhagyni, sem kimaradni a kalandokból. Az a baj, hogy a túlvégen lehet hogy ugyanolyan kimerült játékosok vannak, akik nem értesülnek arról, hogy már mindenkire ráférne az alvás. Illetve gondolom az újonnan becsatlakozók is fenntartják a pörgést. A wow annyiban rosszabb mondjuk a Starcraftnál, hogy ott azért időnként van egy végpont, lezajlik egy meccs egy két órán belül, s utána az ember eldönti, hogy belekezd-e egy újabba.
Vannak olyanok, akik hajlamosabbak a függőségekre.
Vannak függőséggel foglalkozó szakrendelők, igaz a számítógép függőség még elég új téma Magyarországon.
Ez pl egy szaklap honlapja, talán találsz rajta infót:
Nem pszichiátriai megoldásként tán szóba jöhet, hogy van a wownak egy táblás változata, ami olyan mint egy hagyományos társasjáték, tehát nem számítógépen játsszák. Igaz ló drága, és 8-10 órás egy meccs, de legalább ne ma gép előtt és érzékelik a játékosok, ha maguk vagy partnerük elfáradt. A South Park véleménye a kérdésről:
Hello!
Mint mindenfajta játék (kezdve a táblás társasjátékoktól a szerencsejátékokig), ez is örömet okoz. És itt a magyarázat. Az öröm nem más, mint az agy jutalomközpontjának hormonok általi ingerlése. Ez lehet magas inzulinszint (jó nagy bekajálás után) de akár adrenalin is (mondjuk játék, vagy egy horrorfilm után).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!