Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vélemény ezzel a Samsung...

Vélemény ezzel a Samsung laptoppal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Nem nagyon értek az informatikai dolgokhoz, ez a laptop nagyon elnyerte a tetszésemet, (már amennyire konyítok hozzá), a technikai paraméterei és a külseje is tetszik..

Na meg az ára..

(bizonyos fórumokon jókat írnak erről a gépről..)


De azért jó lenne, ha hozzáértők is mondanának véleményt.

Szóval elsősorban netezésre, néha-néha filmnézésre használnám a gépet, na meg szövegszerkesztésre..

Néhány alapvető felhasználói programot tennék rá..

A WIFI-t is néha igénybe venném.


A leírások alapján mit gondoltok?


A 2GB memória elég lehet nekem?(azok alapján, amit írtam a tervezett használatról).


Mi az a HDD? Az a 320GB megfelelő?


Úgy olvastam h DOS operációs rendszer van a gépen?

Arról mit kell tudni?

A régi gépemen XP volt..:P


Bocsi ha sok a kérdés, de tényleg laikus vagyok, szeretnék tudatosan dönteni..


2011. febr. 2. 21:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Erre a célra tökéletes a gép.

A freedos annyit jelent, hogy egy ingyenes, gyakorlatilag használhatatlan operációs rendszert adnak, mert kötelező. Tehetsz rá windows 7-et (xp-t szinte biztos nem támogatja), amihez bőven elég a 2GB memória. A másfél giga ramfoglalós válaszoló hülyeségeket ír, ugyanis a win7 a teljes memóriamérettől függően foglal le magának egy részt. Nekem 4gb van, amiből kb 1,2-t használ alapból az operációs rendszer.

Ha ingyenes, de jól használható operációs rendszer kell, akkor ajánlom az ubuntut, ami egy linux disztribúció. Ajánlatos egy hozzáértővel telepíttetni, mert elsőre macerás lenne, de utána tökéletesen használható a gép. Átlagfelhasználóknak tökéletes, semmivel sem nehezebb használni, mint a windows rendszereket.

A HDD méretéről nem tudom, hogy neked elég e. Amiket írtál, arra bőven elég, de pl nekem kevés lenne, mert a rengeteg gépen tárolt filmem alig fér el egy 1000 gigás merevlemezen.

2011. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi

Persze, az ilyen telepítéses dolgokat nem is csinálnám magam:P


Többet ártanék a gépnek:P

2011. febr. 2. 22:09
 13/15 A kérdező kommentje:

és esetleg ez?


bár kb azonosak a paraméterei:


[link]

2011. febr. 3. 07:23
 14/15 anonim ***** válasza:
ez se rossz
2011. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ne vegyél HP-laptopot, mert nagyon gagyik 2-3 hónapig bírják aztán jöhet a szerviz... :S

Szerintem azokhoz amiket felsoroltál bőven elég ez a gép!

Amúgy a HDD az a merevlemez (ezen tárolja a gép a cuccaidat ,amiből neked 320gb elég) , a driver az a meghajtó (az nem letölthető hanem az a gép része :P), igen neked elég lesz a cache memóriából 1mb is(cache memória = gyorsírótár. Pl.: Ha neteztél ide menti el átmenetileg az előző webhelyeket stb.) Amúgy ha ez 3 gép között kell dönteni akkor azt vedd amelyiket te küldted kommentbe, a kettő közül az elsőt szóval ezt:


[link]


De ehhez venned kell operációs rendszert de sztem ha boltba veszed akkor megkérheted hogy rakjon rá... De amúgy nem nehéz konkrétan csak be kell raknod az operációs rendszer CD-jét mikor bekapcsoltad és miközben betölt a gép akkor kell beraknod a CD-t....

Remélem segítettem ha van még kérdésed csak nyugottan :D :)

2011. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!