Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire jó a particionálás?

Mire jó a particionálás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Lesz tőle 1,2 vagy több helyi lemezed, az egyikre pl megy az op rendszer, és ha besz.rik és ujra kell telepíteni, akkor onnan elveznek a fájlok, viszont a másikra teheted a fontos fájlokat, és nem vesznek el.


Ezt most elég hülyén írtam le...xD

Remélem érthető azért :D


Üdv.

2011. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az olyan mint egy épület alapja. Arra lehet felépíteni a programokat.
2011. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zabpehely ***** válasza:
Vegyünk egy példát, veszel egy merevlemezt, nem particionálod, és oda rakod minden fájlod ahova a windows is fel van telepítve. Ha a windows-al történik valami, és nem egy gyakorlott informatikushoz kerül a géped, akkor nem tud semmit megmenteni és minden adatod elveszik. Ezzel ellentétben ha megparticionálod a winchestert, akkor "virtuálisan" úgy néz ki mintha 2 merevlemez lenne a gépedben, pl. C és D meghajtók. Ha a C-re kerül a windows, és a D-re rakod a fájlokat, akkor ha gond van a windows-al, csak a C-n lévő dolgok fognak elveszni. Gyakorlatilag biztonságosabb az adatok védelme szempontjából. Remélem érthető...
2011. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha nekem már van C,D,I,H,Z,G meghajtóm is Daemon Toolsnak köszönhetően?Néhán yjátékkiegészítőmet tárolom rajta.
2011. jan. 31. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem kell annyi virtuális meghajtó.. Elég 1 is sztem. Amúgy meg abc sorrendbe teszi őket, szal, ha nem a D meghajtó következne, akkor az abc-ben a követkető, ami még nem szerepelt.
2011. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy hány létező meghajtód van már. A lényeg az, hogy ha csinálsz új partíció(ka)t, akkor annyival több meghajtód lesz.
2011. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam csak a rendszer van a C-n és a Programok, a saját dokumentumok a D-re kerültek, ahol bőven van hely a sok fotónak is. A CD-DVD meghajtó a R-n van, az USB portokon (E-től kezdve) van mobilnetem, az egér, a nyomtató. Ugyanakkor a jogosultságot is megosztottam. Van Rendszergazda és Saját fiókom, ha nincs frissités, nem akarok semmit letölteni, a netet a Saját fiókról használom. Ez is egyfajta védelem.
2011. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!