Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meddig lehet tuningolni...

Meddig lehet tuningolni egypentium 2-es gépet? ( ram, videókártya stb)

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg a proci bírja. :P Ez így hülye kérdés. Még akkor is hülye kérdés lenne, ha egy konkrét cpu típusra kérdeznél rá, és megjelelölnéd az alaplapodat is. Nem lehet erre válaszolni, mert minden cpu más és más tuningolhatási karakterisztikákkal bír. Azonos típusból is van olyan amelyik csak 10% overclockot bír, és van ami 50%-ot, vagy mégtöbbet. Ki kell próbálni, hogy mennyit sikerül, és mindezt ügyesen kell, apró lépésenként. Először csak fsb-t, minden lépésnél ellenőrizni a stabilitást, ha stabil akkor tovább növelni az fsb-t, egészed addig amíg hibázik a proci. Ha hibázik akkor adni egy kis plusz feszültséget neki (apró lépésekben), aztán megint tesztelni, hogy stabil e. Ha stabil, akkor megint fsb növelés. És így tovább.... Hőmérsékleteket se árt közben szemmel tartani.
2011. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felesleges tuningolni, mert nagyon drága az alkatrész
2011. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg tunningolni, 60.000 ezer körül már simán összeraknak neked egy szupi kis gépet.

2magos 2,3 Ghz, NVidia 9600, 2GBram..

Szerintem hasonló összeállítás már megvan 60ért.. de lehet, olcsóbban is, ha ismered a "szerelőt" és nem kér sok plussz pénzt. Ez egy mai átlagosnak mondható gép, a legújabb játékok nem futnak rajta, de Sims3, régebbi Need for Speed, GTa4 kisebb felbontásnál, WoW nagyon jó felbontásba elfut... most így ezek jutnak eszembe.

2011. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: nem éri meg tunningolni, mert ráköltessz 40ezer Ft-t és nem fogod tudni kihasználni.. mit érsz egy jó videókártyával, ha a procid gyenge?

Játékok ugyanúgy nem futnak majd.. ha meg nem akarsz játszani, minek jobb vidikártya?

dötsd el, hogy mennyit tudsz rászánni, és kérdzed meg egy hozzá értőt, hogy milyen gépet rakna össze belőle, vagy vásárolni érné-e meg egy használtat.. (ennek akkor van értelme, ha min. 40ezret rászánsz).

Vagy gyakorikerdesek.hu-n írsz még 1 kérdést, és akkor válaszolunk arra is. :)

2011. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Basszus, első vagyok, és látom félreérettem a kérdést.


Azonban emberek, és kérdező... Ne keverjük már a kifejezéseket. A tuningolás nem azt jelenti számtechben, hogy cseréljük az alkatrészeket jobbakra. Hanem azt, hogy az adott alkatrészekből kihozzuk a maximumot. Lehet videókártyát, és ramot is tuningolni (tehát nem cserélni, hanem növelni a teljesítményét), tehát a kérdés totálisan félreérthető.

2011. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!