Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows xp-ről váltanál-e...

Windows xp-ről váltanál-e UBUNTURA (miért/miért nem? )

Figyelt kérdés

Illetve 150 000-200 000 e. Ft között milyen laptopot vennél.

(A max. a 200 000) persze 150 000 alatt lehet. :)

Csak átlagfelhasználó vagyok. Netezek, szöveget ill. néha képeket szerkesztek....


2011. jan. 21. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu stabilabb, ingyenes, nem lesz virusos :) viszont azért nem használom, mert a panis netmodem nem műxik vele (vagy legalábbis nekem nem sikerült beállitani) Laptopot nem vennék, mert asztali PC-t sokkal kevesebbért is kapok. Ha vennék, akkor pld egy ACER Aspire 5736z 110e Ft, ami nagyon jó ár
2011. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ubuntu egy nagyon jó rendszer, de szokni kell, tanulni kell, és nem kell megijedni, ha elsőre nem úgy teszi a dolgokat ahogy eddig a windows.. Ez türelem nélkül nem megy. El kell fogadni, hogy sok program nincs rá, alternatíva akad persze mindenre, de azt is meg kell szokni.

Játékokat nagyrészt el tudod indítani (winehq.org)

Linux egy más világ, nem teljesen kezdő kategória, ha a képek nézegetésénél, böngészésnél többet akarsz.

Ha tartasz tőle, először nézd meg live CD-vel vagy virtualbox-al telepítsd fel.

Én már rég linuxos lennék, ha a suliban használt CAD program nem kellene nap mint nap. Fenn van a gépemen második rendszerként, csak ugye kényelmetlen váltogatni

2011. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert sokat játszok a gépen és bizony koránt sem tökéletes a wine, főleg nem a legújabb játékoknál.
2011. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem tudom kezelni a linuxot és nem is akarom megtanulni :)


Viszont Xp-ről már rég váltanod kellett volna Win7-re.


Ha laptopból csak átlaguserkedésre kell gép akkor 100 +/- 20 ezer kategóriás kép is tökéletes, csak legyen benne elég merevlemez a fényképeknek.

2011. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!