Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használjátok otthon a...

Hogyan használjátok otthon a Laptopot? (bővebben)

Figyelt kérdés
Aksi+bedugva konnektorba vagy kiveszitek az aksit és direktbe bedugva konnektorba vagy aksival és ha lemerül töltitek? Érdekelne melyik a legjobb választás
2010. dec. 13. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Bedugva aksival, mert azt mondták, hogy ez már új aksi, ennek nem okoz gondot. Tévedtek, az aksi már alig bír valamit...
2010. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor hogy. Ha az asztalnál használom, akkor aksi nélkül, konnektorba bedugva, de van, hogy lusta vagyok kivenni az aksit. Ha az ágyon vagy bárhol, ahol nincs konnektor, akkor ott. Szerintem pont az a lényeg, hogy mindig úgy használd, ahogy a legkényelmesebb.

Tudom, hogy a rossz használat csökkenti az aksi élettartamát, de mivel max. 2-3 évente úgyis új laptopot kell venni, ezen nem szoktam stresszelni magam.

2010. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17:49, ha 2-3 évente új laptopra telik, örülj neki, nem mindenki van így. Az én gépem most 2 éves, hálóról használom, akkuval együtt, így nem gond egy esetleges áramszünet (volt már rá példa, nem is egy). Az akku most is kb annyit bír, mint új korában.
2010. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért ne telne? Az elsőt megvettem az első ösztöndíjamból. Nem volt teljesen új, de pontosan megfelelt az igényeimnek. Aztán mikor már nem, akkor eladtam. Az árához csak egy kicsit kellett hozzátenni, hogy megvegyem a következőt.

A termékek árának van egy érdekes görbéje: a valódi értékéhez képest irreálisan magasan indul, aztán viszonylag gyorsan csökken. Amikor eléri a tényleges árat, onnantól kezdve ez a csökkenés lelassul. A gyakorlatban valahogy így néz ki: kijön egy laptop, 150 ezret kérnek érte. Egy év múlva újonnan is csak 120 körül van, használtan meg megkapod 90 ezerért. Újabb két év múlva ugyanez a gép 70 ezerbe kerül.

Aki ezzel tisztában van, és nem státuszszimbólum számára a gép, az ezt a görbét kihasználva minimális befektetéssel tud folyamatosan megfelelő gépet fenntartani. Én legalábbis így csinálom: megveszem, amikor a 90 ezres kategóriában van, tehát reális az ára. Másfél-két és fél év múlva eladom. Mondjuk ha eladom 70ért, ahhoz csak 30at kell hozzátenni és tudok venni egy 100 ezreset. Ha kétévente kell 30 ezret kiadnom rá, az havi szinten 1000 Ft körüli kiadást jelent. Ennyit pedig bőven megér egy laptop, csak az internet a többszörösébe kerül.

Persze sokaknak nem működik ez, mert kell a csillivilli laptop. Egyik legjobb barátnőm (80 körül van a fizetése) nemrég vett egy gépet 160 ezerért. Facebookozásra.

És ő nem egyedi eset. És még az okosabb fajta ember, mert gyűjtögetett és nem hitelből vette.

Persze van a dolognak kockázata, mert nem tudhatom, milyen volt a gép előző gazdája, de annyit azért értek a gépekhez, hogy lássam, ha mondjuk erős fizikai behatás érte. Ráadásul ragaszkodom a jól bevált márkámhoz, ahol két év a gari, így ah egyéves laptopon van még egy év, azalatt azért kijön, ha van valami probléma vele.


Persze lehet utálni, hogy mindig telik új laptopra. De egyrészt egyáltalán nem arról van szó, amire te gondolsz, másrészt ha telne is, akkor sem kéne talán így reagálni.

Eltértem a témátol, bocsánat az offért, de ez nagyon kikívánkozott belőlem. Igazságtalan voltál, második.

2010. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
harmadik
2010. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!